Přednášky, workshopy, výstavy

Přednášky pro veřejnost

Přednášky pro veřejnost

Uspořádejte si dny Tibetu ve Vašem okolí!

Nabízíme širokou škálu přednášek a interaktivních programů pro veřejnost. Od cestovatelských přednášek s tibetskou tématikou, přes buddhistická témata po globální rozvojová témata.

Přednáška s projekcí fotografií vás zavede do Himálaje za kočovnými nomády i buddhistickými mnichy. Nahlédnete do každodenního života tibetských uprchlíků.

Cena programů pro veřejnost: 1 900 Kč, dle typu programu a výše cestovného (dle domluvy)

Pro období březen 2023 již nemáme další  kapacity uskutečňovat tuto aktivitu.

Workshopy pro děti i dospělé

Workshopy pro děti i dospělé

Interaktivní a výtvarné workshopy nebo dovednostní workshop na recepty z tsampy.

Pro školy organizujeme interaktivní workshopy pro jednotlivé stupně ZŠ a SŠ.

Workshopy mají trvání přibližně 1,5 hodiny. Mohou obsahovat: promítání krátkého filmu (40 min), diskuzi nad filmem, poznávání různých historických předmětů, křížovky, výtvarné aktivity, zeměpisné reálie.

Mezi workshopy pro dospělé patří oblíbené “vaření s tsampou”. Jedná se o naučný workshop, na kterém se naučíte vychytané recepty s tradiční himálajskou pochutinou v mnoha variacích.

Cena programů pro školy: 50 Kč na osobu dle typu programu a výše cestovného (dle domluvy)

V březnu 2023 nemáme personální kapacity pro osobní návštěvy škol. Můžeme však nabídnout podporu pro realizaci workshopu ve třídách svépomocí (realizace tradičních pokrmů, pracovní listy, promítání filmů, znalostní reálie z oblasti, zábavné aktivity, které přibližují kulturu Tibetu).

Kontakt gabriela@protibet.cz

Výstavy

Výstavy

Výstavy fotografií k zapůjčení do Vaší kavárny nebo školy

A) Výstava TIBET I.

Výstava ukazuje prostřednictvím fotografií a doprovodných textů život v Tibetu i v indickém exilu. Laminace A3, 12 posterů.

B) Výstava TIBET II.

Výstava ukazuje prostřednictvím fotografií a doprovodných textů život v Tibetu i v indickém exilu, přibližuje tibetskou kulturu, architekturu, jídlo, tradice i běžný život. Laminace, 16 posterů A3.

C) Výstava „Tsampa v životě Tibeťanů“

Výstava přibližuje ve fotkách a především doprovodných textech důležitost tsampy – tradičního tibetského jídla – v životě Tibeťanů. Tsampa je symbolem Tibeťanů a promítá se nejen do kuchyně, ale i do poezie, prózy, politiky, náboženství a životních rituálů. Dovíte se např., že tsampu najde každý den ve své misce i Jeho Svatost dalajlama, ale také astronauti z NASA. Zalaminovaná, 13 posterů A3.

Cena: 250 Kč (poštovné a balné, cena je včetně DPH) 

Pro zaslání výstavy kontaktujte: jana@protibet.cz

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter