I malá pomoc má velký dopad! Staňte se členem Klubu ProTibet!

Klub ProTibet je pro všechny, kterým se naše rozvojové projekty líbí a chtějí se zapojit do jejich podpory pravidelným darováním například 100 Kč měsíčně. Výši finanční podpory si můžete zvolit sami! Prostředky se rozdělují každoročně dle aktuální situace a potřeb Tibeťanů.

Co se podařilo díky členům Klubu ProTibet?

Od roku 2013 do roku 2017 jsme na konkrétní projekty rozdělili více než 540 000 Kč.

A jak konkrétně tyto finance pomohly v roce 2020, kdy se vybralo 107 266 Kč?

DISKIT

Klášterní škola v Diskitu v Ladakhu mohla díky Vaší podpoře pokrýt část nákladů na jídlo, bydlení, ošacení i vzdělání malých mnichů, kteří zde studují. Malí mniši pocházejí z velmi chudých rodin z údolí Nubry. Klášterní škola v Diskitu dětem poskytuje vše zdarma a je pro ni velmi složité dostatek peněz získat.

TIBETAN HOMES FOUNDATION

Studenti z exilové školy Tibetan Homes Foundation měly na celostátních zkouškách v roce 2020 jedny z nejlepších výsledků v celém indickém státě Uttarakhand. Tito chytří, pilní a nadaní studenti chtějí samozřejmě pokračovat ve vzdělání dál, aby našli lepší pracovní uplatnění. Často si to však nemohou dovolit. Třetinu Vašich příspěvků jsme proto použili na stipendijní program pro ty nejlepší tibetské studenty. Jsme moc rádi, že můžeme díky vám pozitivně ovlivnit život těchto mladých lidí!

FESTIVAL PROTIBET

Informovat veřejnost o situaci v Tibetu i exilu v rámci Festivalu ProTibet, stejně tak jako zaštiťovat a řídit všechny rozvojové projekty na podporu Tibeťanů v Indii a Tibetu, patří mezi naši hlavní činnost již od našeho vzniku v roce 2004. Bez grantů a dotací je stále těžší veškeré náklady související s touto činností pokrýt.
Děkujeme, že jste stále s námi a podporujete naši činnost i projekty v zahraničí!

Kde pomohly peníze z Klubu ProTibet v minulosti?

TIBET

V Tibetu se od roku 2019 soustředíme na podporu vzdělání tibetských dětí, které jsou v obtížné životní situaci, například bez rodičů nebo bez finančních prostředků a nemohou si dovolit studovat.

INDIE

Výuka škola Demul, Himálaj 2016

V indickém Himálaji proběhla například zimní výuka pro nomádské děti, byly zprostředkovány školní pomůcky pro nejmenší děti ze školy ve vesnici Demul a finance také pomohly po sněhové kalamitě v nomádských oblastech. V roce 2017 částka putovala na vysokoškolská stipendia pro nadané studenty z Tibetan Homes Foundation.

ČESKÁ REPUBLIKA

Výstava, Tibet, Brandýs nad LabemPlameny v tichu, výstava

V ČR se  díky darům mohly konat interaktivních workshopy, přednášky a další vzdělávací a volnočasové programy pro děti i veřejnost včetně Festivalu ProTibet.
V roce 2017 se díky podpoře konaly v rámci Festivalu ProTibet obřady sypání mandaly provedené buddhistickým mnichem Pemou Samdupem.

Děkujeme Vám, že pomáháte!

Bankovní spojení: číslo účtu: 2000054614/2010, VS: 900, konstantní symbol: 0308
Kontakt: Jana Ďásková Neboráková, email: jana@protibet.cz

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.