Walk For Help / Cestovat, sdílet a pomáhat

Walk For Help je dobročinný projekt, který dává cestování hlubší význam. Walk For Help boří mýty a zažité představy o tom, že cestování je nákladné, že pomoc je výsadou bohatých a nedostane se potřebným a že svět okolo nás je sobecký.

Walk For Help

Část ze šestičlenného týmu Walk For Help. Přejeme vám na výpravě mnoho štěstí. #walkforhelp #walkfordemul

Parta dobrodruhů se ve spolupráci s MOSTem ProTibet a Charitou ČR vydává do indického Himálaje s cílem upozornit na nelehkou životní situaci obyvatel severní Indie, Tibetu a Nepálu a svojí cestou chce podpořit vzdělání v místních klášterech a školách.

Walk For Help podpoří školu ve vesnici Demul

Vesnička Demul je jednou z mnoha malých, izolovaných vesniček v údolí Spiti. Nachází se ve výšce 4 350 metrů na mořem. Z důvodů dlouhé zimy a neprůjezdné příjezdové cesty zůstává vesnice po mnoho měsíců úplně odříznutá od okolního světa.

V roce 2014 zde byla otevřena škola nesoucí jméno Kunsel School, což znamená Světlo projasňující temnotu nevědomosti.

Škola není veliká, v jedné místnosti se nachází třída a druhý pokoj je zatím bez využití. Třída, kde se děti učí, je zatím bez lavic, židlí a tabule. O to větší je ale nadšení dětí i rodičů, zvláště oni jsou pyšní, že se jim podařilo školu rozběhnout. U 25 dětí se střídají čtyři učitelky a vaří pro ně jeden kuchař.

Finanční prostředky získané prostřednictvím projektu Walk For Help budou použity na nákup školního vybavení.

Tým Walk For Help

Tým Walk For Help je šestičlenný, skládá se ze 3 mužů a 3 žen.

Pavel Doubek – iniciátor projektu Walk for Help. Pavel je právník se zaměřením na lidská práva a také vášnivý běžec a cestovatel. V poslední době hodně ovlivněný tibetskou kulturou. Nejvíc se těší na svého adoptovaného syna, mnicha Tenzina v klášteře Komik a na pohledy na himálajské velikány! Respekt má z nadmořské výšky, v níž se bude s celým týmem pohybovat.

Václav Malinský – autor charitativní cesty Pěšky pro Matěje. Václav rád cestuje, fotí, píše blog a samozřejmě pomáhá ostatním. Podporovatelům vzkazuje: „Samozřejmě jedno velké DĚKUJI za jakoukoliv podporu. Oblast, kam se vydáme, to nemá jednoduché a oblasti, které budeme podporovat potřebují nutně naši pomoc.“

Jaroslav Pospíšil – má již sbalený kufr s nápisem „Vídeň – Dillí“. Jaroslav je odhodlaný cestovatel, nejvíce se těší na to, až přepne z tohoto života do jiného, který bude ovlivněn týmem a indickým prostředím. Pro své mimořádně dobré orientační schopnosti zastává na expedici roli stopaře.

Tereza Hartmanová – zkušená cestovatelka se zkušenostmi z Filipín, Keni, Dubaje nebo Jižní Koreje. Strach z cesty do Indie si nepřipouští, avšak respekt má z nadmořské výšky, v níž se bude tým pohybovat. Mezi její největší záliby patří kreativní práce s dětmi v mateřské škole.

Silvie Suchánková – úsměv ji neopouští ani při výstupu do kopce. Silvie studuje PhD. na FF, v týmu zastává roli motivátorky. Silvie o sobě říká, že je bláznivá vodnářka s hlavou v oblacích a nohama někdy pevně na zemi, která když se pro něco nadchne, tak ji málokdo od toho odradí.

Nataša Nekrepová – nejmladší členka týmu. Nataša studuje mezinárodní obchod na VŠE v Praze, v týmu zastává roli dokumentaristky. Nataša k výpravě říká: „Těším se na nezapomenutelné okamžiky sdílené se všemi zúčastněnými, dechberoucí scenérie, vnitřní naplnění z konání dobrého skutku a vykročení z komfortní zóny.“

Jak můžu přispět?

Podpořit Walk for Help můžete sponzorským darem, sdílením a v neposlední řadě také finančním příspěvkem pro školu v Demulu.

Příspěvky můžete posílat na účet organizace MOST ProTibet 2000054614/2010 s variabilním symbolem 700. Finanční prostředky budou použity na nákup školního vybavení pro děti chodící do školy v Demulu. Děkujeme.

Projekt Walk for Help můžete podpořit i na Startovači.

Aktuální informace na www.walkforhelp.com nebo facebookovém účtu Walk For Help.

Kontakt:

Bc. Tomáš Přichystal, tomas@protibet.cz, 604 314 775

Pavel Doubek, padub@seznam.cz, 728 381 798

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.