Od roku 2016 je pro nás prioritní oblast podpory zdravotní prevence a přístup k lékařské péči. Nezávadná pitná voda je naprostým základem.

Projekt Voda ProTibet slouží k zajištění přístupu k nezávadné pitné vodě. Zaměřujeme se na:

  • pořízení kvalitních vodních filtrů, které zachycují mechanické částice ve vodě. Běžné levné filtry na vodu se brzy částicemi zanesou a přestanou fungovat. Kvalitní vodní filtry budeme darovat v monzunové Indii v exilových vesničkách a v horských odlehlých oblastech v buddhistických klášterech.
  • výstavby nádrží na pitnou a užitkovou vodu ke každému domečku v tibetské exilové SOS vesnici. Díky zásobárnám bude možné shromažďovat pitnou vodu a mít ji k dispozici kdykoli v průběhu dne.

Záleží nám na dětech. Místo žloutenky a průjmových onemocnění u nich raději vidíme radost a smích. Pojďme zařídit, aby se mohly kdykoliv napít nezávadné čisté vody.

Projekt můžete podpořit:

1. Nákupem dárkového certifikátu v hodnotě 400,-Kč.

CHCI POMOCT CERTIFIKÁTEM

2. Přispět libolnou částkou jednorázově či opakovaně přes server darujme.cz

CHCI POMOCT NA DARUJME

3. Bankovním převodem:
číslo účtu: 22 00 24 98 97/ 2010, VS: 136


Tibetská exilová vesnice Tibetan Homes Foundation (THF) se nachází ve výšce 1880 m.n. m. nad městem Dehrádún v himálajském podhůří. Lokalita zvaná Mussoorie je jedním z nejvyhledávanějších míst severní Indie indickými turisty pro své příjemně chladné klima. Nedostatek vodních zdrojů je základním problémem, kterému čelí místní v období turistické sezóny mezi dubnem a listopadem.

Vesnička THF čítá na 29 domečků pro děti a 34 budov pro zaměstnance a učitele. Celkem zde žije přes 1000 dětí. Voda z vodní zásobárny teče denně půl hodiny až hodinu ráno a večer. Děti a zaměstnanci zachytávají vodu do nejrůznějších nádob, které shromažďují před svými domečky. V zimním období teče voda ze zásobárny někdy i déle než hodinu, je jí nadbytek, ale zato ji není v čem skladovat a shromažďovat. Někdy je zase v důsledku zvýšeného turismu voda vyčerpaná, a neteče například 24 hodin.
Pořízení zásobárny pitné vody považujeme za velmi základní preventivní opatření proti infekčním chorobám. Využívání nehygienicky uzpůsobených nádob ke skladování vody může vést k mnoha zažívacím potížím, kterým lze předejít.

Zapojte se s námi do projektu Voda ProTibet! Je to jednoduché. Přispět může kdokoliv jakoukoliv částkou.

Kontakt: Gabriela Gazdíková, email: gabriela@protibet.cz

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.