Tibetská exilová vesnice Tibetan Homes Foundation (THF) se nachází ve výšce 1880 m.n. m. nad městem Dehrádún v himálajském podhůří. Lokalita zvaná Mussoorie je jedním z nejvyhledávanějších míst severní Indie indickými turisty pro své příjemně chladné klima. Nedostatek vodních zdrojů je základním problémem, kterému čelí místní v období turistické sezóny mezi dubnem a listopadem.

Vesnička THF čítá na 29 domečků pro děti a 34 budov pro zaměstnance a učitele. Celkem zde žije přes 1000 dětí. Voda z vodní zásobárny teče denně půl hodiny až hodinu ráno a večer. Děti a zaměstnanci zachytávají vodu do nejrůznějších nádob, které shromažďují před svými domečky. V zimním období teče voda ze zásobárny někdy i déle než hodinu, je jí nadbytek, ale zato ji není v čem skladovat a shromažďovat. Někdy je zase v důsledku zvýšeného turismu voda vyčerpaná, a neteče například 24 hodin.


Projekt Voda ProTibet je zaměřen na zajištění výstavby nádrží na pitnou a užitkovou vodu ke každému domečku ve vesničce. Díky zásobárnám bude možné shromažďovat pitnou vodu a mít ji k dispozici kdykoli v průběhu dne. Děti budou moci trávit čas jinými aktivitami a pěstounským maminkám ubyde mnoho starostí. Navíc se jedná o velmi základní preventivní opatření proti infekčním chorobám. Využívání nehygienicky uzpůsobených nádob ke skladování vody může vést k mnoha zažívacím potížím, kterým lze předejít.

Jedna vodní nádrž stojí 4000,- Kč, pro začátek jich potřebujeme pořídit deset. Projekt Voda ProTibet bude sloužit také k pořízení kvalitních vodních filtrů, které zachycují mechanické částice ve vodě. Běžné levné filtry na vodu se brzy částicemi zanesou a přestanou fungovat. Tyto filtry se používají jak v monzunové Indii v exilových vesničkách tak také v horských oblastech v buddhistických klášterech.

Od roku 2016 se zaměřujeme více na zdravotní péči a prevenci chorob. Jsme přesvědčeni, že přístup k nezávadné pitné vodě je naprostým základem.

Zapojte se s námi do projektu Voda ProTibet! Je to jednoduché. Přispět může kdokoliv jakoukoliv částkou.

Bankovní spojení: číslo účtu: 2000054614/2010, VS: 136
Kontakt: Gabriela Gazdíková, email: gabriela@protibet.cz

Dárkové certifikáty pro Vás připravujeme. DĚKUJEME VÁM.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.