Zemětřesení v Ladakhu – humanitární pomoc

V létě 2010 naši pracovníci koordinovali humanitární pomoc po ničivých záplavách v Ladakhu. Velvyslanci J.S. dalajlamy bylo předáno 132 000 Kč a ve spolupráci  s ním byla zajišťována nejefektivnější rychlá pomoc.
Záplavy v Ladaku

Několikametrové nánosy bahna zalily vesnice kolem města Leh a domy z nepálených cihel se rozpustily, mnoho lidí přišlo o život a také o své domovy. Ve spolupráci s německou organizací Tara Trust jsme zahájili dvouměsíční projekt „veřejné kuchyně“, která poskytovala 3x denně stravu 280 lidem. Jednalo se o nejvíce postižené rodiny s dětmi, které ztratily své domovy a byly evakuovány do stanů.

V rámci humanitární pomoci byl zakoupen generátor na čerpání vody, plynové bomby, žárovky a dráty a vybudováno veřejné WC. Přímými finančními dary byli podpořeni také Tibeťané bez jakékoliv pomoci a bylo zajištěno odklízení toxického odpadu a čištění přístupových komunikací. Dlouhodobá humanitární pomoc v těchto postižených oblastech pokračovala také v dalších měsících.

Zemětřesení v Tibetské autonomní oblasti Jü-šu

V roce 2010 jsem se ve spolupráci s anglickou organizací Tibet Foundation zapojili do humanitární pomoci po katastrofálním zemětřesení v Tibetské autonomní prefektuře Jü-šu. Na pomoc Tibeťanům jsme předali 190 089 Kč. Finanční prostředky byly využity ve třech etapách – v dubnu byly nakoupeny vlněné přikrývky pro postižené lidi a oblečení pro děti, v červnu nezbytné potraviny jako ječná mouka, máslo a čaj a v srpnu byly doručeny léky pro Prefekturní tibetskou nemocnici.

 

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter