Zdraví ProTibet

„Díky Vám máme v klášteře léky nebo třeba obvaz. Když je mi špatně nebo si rozbiju koleno, hned mi pomůžou. Dříve to tak nebylo.“

Tenzin – Klášter Ki, údolí Spiti

Zdraví je to nejcennější, co máme. Přístup k zdravotní péči by měl mít každý člověk. Co když na to ale nemá peníze? Co když je nemocnice daleko? Přesně tyhle otázky řeší naši Tibeťané a projekt Zdraví ProTibet. Pomáhá dětem, mnichům i staříčkům. Protože zdraví máme všichni jen jedno.

Podpořte lékárničky do klášterů, operace nemocných dětí, očkování proti žloutence chudých obyvatel Spiti a další potřeby Tibeťanů.

Jak to funguje?

Zdraví našich dětí, staříčků i mnichů v klášterech je to první, co nás zajímá. Pravidelně komunikujeme s vedením škol, domovů důchodců i klášterů a finance rozdělujeme podle aktuálních potřeb. Veškerou dokumentaci pak zveřejňujeme, takže máte přehled, komu jste pomohli.

Lidí a míst, kterým bychom mohli pomoci, je stále nespočet. Zvládneme to jedině spolu. Podpořte Zdraví ProTibet.

Most Pro Tibet

DAROVACÍ CERTIFIKÁT ZDRAVÍ PROTIBET

Společně je vyléčíme

Kde už Zdraví ProTibet pomohlo?

Klášterní škola Ki - údolí Spiti

Klášterní škola Ki - údolí Spiti

Mniši z kláštera Ki mají díky projektu vybavenou ošetřovnu, která pomáhá nejen jim, ale také lidem z vesnic blízko kláštera. 

Tibetan Homes Foundation - Mussoorie

Tibetan Homes Foundation - Mussoorie

Více než 1500 dětí ve Šťastném údolí v Mussoorie se raduje z lékárniček, vybavené ošetřovny a velmi užitečného radiovisiografu u místního pana zubaře. 

Domov pro tibetské seniory – Chauntra

Domov pro tibetské seniory – Chauntra

150 staříčků z Domova pro seniory poblíž Dharamshaly je díky Zdraví ProTibet očkovaných proti žloutence. Také období covidu zvládli díky včasnému nákupu dezinfekcí, roušek, respirátorů, oxymetrů a dalších pomůcek.

Chudí obyvatelé údolí Spiti

Chudí obyvatelé údolí Spiti

Ve Spiti je velkým problémem žloutenka. Díky Zdraví ProTibet mají desítky lidí léky, pravidelné lékařské kontroly a především možnost věnovat se rodině, chodit do práce a normálně žít. Další stovky lidí jsou díky projektu proti žloutence očkovaní.

Klášterní škola pro dívky – údolí Pin

Klášterní škola pro dívky – údolí Pin

Mnišky z kláštera v údolí PIN mají díky Zdraví ProTibet dioptrické brýle a mohou si zajít k očnímu, zubaři a dalším lékařům. 

Fotogalerie

Chcete se na něco zeptat?

Mgr. Gabriela Šmídová

Mgr. Gabriela Šmídová

Projekty, Dárcovství, FR

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter