Výživa ProTibet

„Mám rád vajíčka a ovoce a nejraději bych je jedl každý den.“

Tenzin 8 let, nomádská vesnice Sumdho

Kvalitní a pestrý jídelníček je důležitý nejen u dětí. Správně nastavená strava nám dodává energii a je prevencí spousty nemocí. U tibetských dětí je ale každý den stejná. Čočka, rýže, nudle, občas polévka. Málo zeleniny, málo ovoce, velmi málo bílkovin. Přitom jsou velice důležité pro zdravý vývoj mozku i celého těla. 

Chceme, aby se děti vyvíjely zdravě. Máte to stejně? 

Jaká je současná situace?

Zlepšení výživy dětí ve vzdáleném Jangthangu v Ladakhu: program doplňkové stravy pro tibetskou dětskou vesnici
Tibetská SOS vesnička (TCV) Ladakh se nacházejí přibližně 300 kilometrů od hlavního města Leh.

V rámci její odlehlosti dochází k nutričním nedostatkům, kterým čelí 300 dětí v tomto regionu, které jsou izolovány od běžných zdrojů a zařízení. TCV Ladakh, jako jediná nevládní organizace podporující vzdělávání dětí v Sumdo, Nyoma a Hanley v Jangthangu, naléhavě potřebuje další finanční prostředky na vylepšení našeho potravinového programu.

1. Úvod a pozadí:
Omezená dostupnost Jangthangu vedla k vážnému nedostatku základních služeb, včetně kvalitního vzdělání, zdravotní péče a adekvátní výživy. Od 80. let 20. století se TCV Ladakh věnuje vzdělávání a poskytování základních potřeb, jako je jídlo, oblečení a přístřeší těmto dětem. Rozšíření našeho dosahu do těchto odlehlých oblastí o další výživné potraviny, jako je ovoce a zelenina, je však náročné v rámci našich současných rozpočtových omezení nedostačující. Věříme, že s vaší podporou dokážeme výrazně zlepšit jejich dietní příjem.

2. Cíle projektu:
o Vylepšit stávající potravinový program TCV Ladakh o výživnou zeleninu a ovoce.
o Zajistit, aby těchto 300 dětí dostalo nezbytnou stravu pro jejich fyzický a kognitivní vývoj.
o Vytvořit udržitelný systém pro nákup a distribuci čerstvých produktů, překonání logistických problémů.

3. Projektové aktivity a realizace:
3.1 Nutriční hodnocení: Plánujeme provést podrobná hodnocení, abychom porozuměli specifickým nutričním potřebám 300 dětí ve spolupráci se zdravotníky.
3.2 Strategie nákupu: Naším cílem je vyvinout robustní systém nákupu, do kterého budou zapojeni místní výrobci poblíž Lehu, a vytvořit spolehlivou přepravní síť do Jangthangu.

4. Očekávané výsledky:
o Zlepšení fyzického zdraví a nutričního stavu dětí.
o Zlepšený kognitivní rozvoj a akademický výkon.
o Vytvoření udržitelného modelu nutriční podpory v odlehlých regionech.

5. Udržitelnost a budoucí kroky:
Naším cílem je vybudovat partnerství s místními farmáři a podniky, abychom vytvořili udržitelný dodavatelský řetězec a prozkoumali zapojení komunity a vzdělávání v oblasti výživy.

6. Závěr:
Tento projekt nabízí MOSTu ProTibet příležitost významně ovlivnit životy 300 dětí v Hanley, Nyomě a Sumdu, některých z nejizolovanějších regionů na světě. Vaše podpora by mohla překlenout propast mezi nedostatkem a přiměřenou výživou a zajistit těmto dětem zdravější a světlejší budoucnost.

 

Most Pro Tibet

DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT VÝŽIVA PROTIBET

Chci ihned pomoci

Fotogalerie

Chcete se na něco zeptat?

Mgr. Gabriela Šmídová

Mgr. Gabriela Šmídová

Projekty, Dárcovství, FR

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter