Voda ProTibet

„Nechápal jsem, proč je mi tak často špatně. Teď už to vím. Od té doby, co máme ve škole kvalitní vodní filtr, jsme já i mí kamarádi zdraví jako rybičky. Z dobré vody bříško nebolí.“

Karma 6 let, TCV škola, Suja

Zdraví máme jen jedno. A kvalitní, čistá, pitná voda je základ. 

Ve školách i klášterech se voda často uchovává v nádobách, které jsou zrovna po ruce. Plastové barely na benzín, prací prášky, džusy apod. Ošetří se pouze pomocí malých a nekvalitních filtrů a následně má většina dětí zažívací potíže, bolesti břicha, průjmy a další nemoci. Přitom stačí tak málo. Kvalitní vestavěné vodní filtry a hygienické nádrže na uchovávání vody. 

Pojďme zařídit, aby se děti mohly kdykoliv napít nezávadné čisté vody!

Jak to funguje?

Spolupracujeme s vedením škol i buddhistických klášterů. Na základě žádostí s přesným rozpočtem a popisem problému daného místa pak financujeme pořízení kvalitních vodních filtrů a dostatečně velkých hygienických nádrží na pitnou i užitkovou vodu. Každé místo je specifické a má jiné požadavky. Celý proces je pečlivě zdokumentovaný a Vás pak může hřát pohled na zdravé a spokojené děti a mníšky.

Záleží nám na dětech. Místo žloutenky a průjmových onemocnění u nich raději vidíme radost a smích. Pojďme to podpořit společně.

Most Pro Tibet

DAROVACÍ CERTIFIKÁT VODA PROTIBET

Vím, jak je čistá voda důležitá a pomůžu!

Kde Vás potřebujeme?

Čistá voda, půl zdraví – Spiti 19. 10. 2022

Čistá voda, půl zdraví – Spiti

Kvalitní pitná voda je úplný základ zdraví. Kláštery Kaza, Rangri a Kowang nás žádají o pomoc. Potřebují nové vodní filtry.

Kde Voda ProTibet pomohla?

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation

Pro děti a seniory jsme pořídili 10 velkých nezávadných nádrží na vodu, do kterých se vejde až 2000 litrů nezávadné pitné vody. 

Tibetan Children Village

Tibetan Children Village

Projekt Voda ProTibet měla svůj nezanedbatelný dopad v exilové vesnici Suja TCV. I zde mohou díky českým dárcům děti pít nezávadnou vodu.

Domov seniorů pro tibetské seniory - Chauntra

Domov seniorů pro tibetské seniory - Chauntra

Pro seniory v Chauntra OPH a děti z místní základní školy jsme díky projektu zřídili filtry pro pitnou vodu 

Přenosná umyvadla pro tibetské nomády

Přenosná umyvadla pro tibetské nomády

Na základě žádosti od velvyslance exilové vlády jsme díky projektu mohli přispět na pořízení přenosných umyvadel pro nomádské rodiny těsně před korona pandemií.

Podívejme se společně blíže

Chcete se na něco zeptat?

Mgr. Gabriela Šmídová

Mgr. Gabriela Šmídová

Projekty, Dárcovství, FR

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter