Teplo ProTibet

„Venku je v zimě -30°C a mě bolí klouby. Nemůžu si ani číst, jak mám zmrzlé ruce. Díky Vám se doma ohřeju.“

Dědeček Rinzin – Nomádská vesnice Sumdho, Ladakh

Himálajská zima je dlouhá, krutá a ledová. Teploty běžně padají k -30°C, často i mnohem níž. Tibetští staříčci si doma neotočí kohoutkem na topení. Jediné, co mají, jsou malá kamínka uprostřed místnosti, kde žijí. Topí sušeným trusem nebo dřevem. Peníze ale nemají ani na jedno. 

Pojďme jim společně zatopit! 

Jak to funguje?

Díky spolupráci s Tibetskou exilovou vládou máme přehled o nejchudších rodinách a seniorech v Ladakhu. Každý rok, než začne zima, místní vláda nakoupí pytle se sušeným trusem a dřevo a přerozdělí je mezi ty nejpotřebnější. Veškerou dokumentaci nám poté zašle a Vy vidíte spokojené tváře babiček a dědečků, kteří se těší na nohy v teple.

Chudých seniorů je mnohem více, než zvládáme pokrýt. Pojďte do toho s námi. Staříčky bude hřát teplo z kamen, Vás dobrý pocit.

 

Most Pro Tibet

DAROVACÍ CERTIFIKÁT TEPLO PROTIBET

Společně jim zatopíme

Kde Teplo ProTibet pomáhá?

Staříčci z exilových kempů - Ladakh

Staříčci z exilových kempů - Ladakh

Nejchudší staříčky z exilových kempů už jsme podpořili částkou přesahující 250 000 Kč. Každý rok si doma zatopí více než stovka z nich.

Nomádi v náhorních planinách

Nomádi v náhorních planinách

Pro nejchudší nomády jsme v minulosti poskytovali dodávku pytlů otopu. V současné době už je zajištěna distribuce sušeného trusu tak, aby nikomu nechyběl.

Fotogalerie

Chcete se na něco zeptat?

Mgr. Gabriela Šmídová

Mgr. Gabriela Šmídová

Projekty, Dárcovství, FR

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter