Místní tibetské dílny

Tibetská šicí dílna ProTibet Tailoring

Tibetská šicí dílna ProTibet Tailoring

V roce 2011 jsme založili první šicí dílnu ‘ProTibet Tailoring” v tibetské exilové vesnici v Ladakhu. Jejím smyslem bylo vzdělávat a zvýšit zaměstnanost Tibeťanek. Od roku 2013 dílna funguje nezávisle. V dílně se vyrábí tradiční oděvy a šijí textilní doplňky v tradičním i moderním duchu.

Tkalcovské dílny Dehradun

Tkalcovské dílny Dehradun

Látky, ze kterých se v šicích dílnách vyrábějí produkty k prodeji, byly z velké části ručně utkány v tibetských dílnách u města Dehrádun na tradičních tkalcovských stavech.

Šicí dílna ProTibet Tailoring Dharamsala

Šicí dílna ProTibet Tailoring Dharamsala

Tibetský krejčí Nawang žije v Dharamsale. V dětství uprchl z Tibetu a nyní podporuje své 2 sestry na studiích. Spolupráce začala v roce 2014 a dílna již běží dále bez naší intervence a podpory. Pomohli jsme nastartovat chod dílny a odebírali jsme několik let produkty do našeho eshopu. Nyní je dílna již nezávisle fungující.

 

Gu-Chu-Sum

Gu-Chu-Sum

Organizace Gu-Chu-Sum je neziskovou organizací, která pomáhá tibetským politickým uprchlíkům v Indii. Od roku 1991 zlepšuje jejich životní podmínky lidí, kterým se po propuštění z vězení podařilo opustit Tibet a dostali se pak do Indie. Organizace jim poskytuje hlavně jídlo, přístřeší, finanční podporu, lékařské ošetření, vzdělání, ale i psychologickou podporu a práci.

Spiti Self Help Group

Spiti Self Help Group

Ženy z himálajských vesnic v údolí Spiti, se doma přes dlouhé zimní měsíce zabývají tvorbou šál i ponožek. Z výtěžku podporují chod školy ve vesnici Demul. Vyrábějí tradiční vlněné šály s exotickými vzory, vlněné ponožky ve špičatém tvaru či koberce s motivy mandal a nekonečných uzlů. Nejmenší koberečky ženy tkají min. 2 týdny.

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation

Exilová vesnice THF provozuje řemeslné dílny, které jsou založené na tibetském kulturním dědictví. Dětem, kterým se nedaří dobře studovat je nabídnuta možnost se realizovat v oblasti tradiční malby a šití. Příležitostně nakupujeme thangky z dílny do našeho e-shopu.

Norbulingka

Norbulingka

Vyhlášený institut tibetských řemeslyných umění, to je Norbulingka v Dharamsale. Vyrábějí originální produkty nebo vonné tyčinky pod hlavičkou Fairtrade organizací.

Sklářská dílna

Sklářská dílna

Sklářská dílna, ve které pracují mladí tibetští umělci poblíž města Dehradun patří mezi již dlouholeté partnery. Dílna zaměstnává studenty se sluchovým postižením a dále podporuje místní komunitu. Benátské sklo a umělecká tvorba mladých sklářů dodává korálky i do světově známých značek Pandora nebo Troll beats.

Tibetan Women’s Centre

Tibetan Women’s Centre

Centrum podporuje tibetské ženy a jejich ekonomickou soběstačnost. Zaměřuje se na podporu bývalých politických vězňů a také na ženy v obtížné životní situaci.

Fotogalerie

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter