Koza ProTibet

„Všechno, co k životu potřebuji, je moje stádo koz. Z jejich mléka se najím, z jejich trusu si zatopím a z jejich vlny tkám. Když přijdu o kozy, přijdu o všechno.“

Babička Tsetsun – náhorní oblast Čhangtang, Ladakh

Nomádi jsou na svých stádech absolutně závislí. Většina z nich je negramotných, neschopných uživit se ve městě. Žijí vysoko v horách v nepředstavitelně drsných podmínkách a všechno, co vlastní, se vejde do jednoho stanu. K přežití potřebují pouze komunitu a stádo koz. Zimy v Čhangtangu jsou ale čím dál drsnější, stáda hladoví a hynou. A když nejsou kozy, nejsou nomádi.

Pojďme kozy nenechat o hladu a pomoci udržet nomády na horách, kam patří.

Jak to funguje?

Díky spolupráci s Tibetskou exilovou vládou máme přehled o nejchudších nomádech v Čhangtangu. Každý rok, než začne největší zima, nakoupí místní vláda pytle s krmivem a ty rozdělí mezi rodiny na planinách a vesnicích. Na jaře, pokud je třeba, nakoupí kozy, které doplní stáda s největšími úbytky. Tomuto se ale snažíme předcházet a sehnat prostředky na dostatek krmiva. Veškerou dokumentaci nám poté zašle a Vy vidíte tváře sice ošlehané větrem a mrazem, ale pokorné a vděčné za pomoc, která se jim dostává.

Záleží nám na chudých nomádech i na jejich stádech. Pojďte je nenechat hladovět. 

Most Pro Tibet

DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT KOZA PROTIBET

Společně je nakrmíme

Kde Koza ProTibet pomáhá?

Nomádské rodiny z oblasti Čhangtang - Ladakh

Nomádské rodiny z oblasti Čhangtang - Ladakh

Od roku 2011 podporujeme nejchudší rodiny v oblasti indického Čhangtangu. Nomádi žijí ve výškách nad 4 500 m n. m.. Zaměřujeme se především na oblasti poblíž vesnic Sumdho, Ňoma a Puga. Za ty roky do oblasti putoval skoro  1 000 000 Kč.

Fotogalerie

Chcete se na něco zeptat?

Ing. Jana Ďásková Neboráková

Ing. Jana Ďásková Neboráková

Ředitelka organizace

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter