Společně jim zatopíme

Zabýváme se zlepšováním životních a zdravotních podmínek tibetských seniorů.
Zima v Himálaji trvá více než sedm měsíců a teploty klesají někdy i pod mínus 35 stupňů. Tibetští senioři žijící v oblasti Ladakhu nemají dostatek finančních prostředků ani energie a schopností, aby si zajistili dostatek otopu na zimu.
 
Ve výšce kolem 3 500 metrů nad mořem v krušné himálajské zimě se topí buď dřevem, které je drahé a dováží se z daleka nebo sušeným trusem. Ten se však v poslední době pančuje pískem, aby byly váhy těžší. Seznamujeme se s tematikou místních a jejich potřebami a otop na zimu je jednoznačně důležitou komoditou, která pomáhá předcházet mnoha zdravotním problémům (bolest kloubů, oslabení organismu a další). S nedostatkem tepla v domácnostech souvisí následné dlouhodobé zdravotní problémy.
 
Ve spolupráci s exilovou vládou jsou pytle s trusem a v poslední době také dřevo distribuovány až 70 potřebným rodinám. Ovšem množství, které by bylo potřeba na celou dobu je mnohem větší. také jsme se po dvou letech dostali až k nomádům, kde je mnohem větší a delší zima. tam je také potřeba pomoci.
 
Pojďme společně zatopit tibetským seniorů a nomádům!
 

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter