Café ProTibet

Výtěžek poputuje na zajištění péče o tibetské babičky a dědečky žijící v indickém Rádžpuru. O 70 lidí se zde starají 2 ošetřovatelky, takže bychom část výtěžku rádi věnovali na jeden plat místní ošetřovatelky. Částka, kterou se kavárna nebo čajovna rozhodne z každého šálku darovat, závisí na jejím rozhodnutí. Neurčujeme částku dopředu, budeme rádi, pokud daruje 1Kč i 10 Kč z každého prodaného šálku.

Tibetské babičky a tibetští dědečkové uprchli z Tibetu v 60. letech 20. století spolu s Jeho Svatostí dalajlamou. Po svém příchodu do severní Indie se snažili pokračovat v tradičním nomádském způsobu života. Kvůli nepříznivým podmínkám se však museli přestěhovat do exilových vesnic. Vzhledem k tomu, že jejich pastevecký způsob života jim nedovolil získat vzdělání a gramotnost, jen těžko se mohli zapojit do společnosti v přelidněné Indii. Všechny podporované babičky a dědečky v Indii každý rok navštěvujeme, abychom mohli kontrolovat průběh podpory. Někteří naši dárci je byli dokonce osobně navštívit.

Propagace Café ProTibet

Propagační materiály k akci Café ProTibet poskytneme kavárnám a čajovnám zdarma, stejně jako informační materiály o našich projektech. Propagace celé akce a zapojených kaváren a čajoven bude pravidelně probíhat na našich webových stránkách, dále prostřednictvím českých internetových médií, pravidelných newsletterů a na sociálních sítích.

Zapojené kavárny, čajovny a cukrárny

Přinášíme přehled kaváren, čajoven a cukráren, které se rozhodly připojit k akci Café ProTibet. Tímto jim velmi děkujeme, vážíme si jejich pomoci.

Loket – Galerie Cafe

Nymburk – Strejda Burger

Olomouc – Tvarůžková cukrárna

Opava – Kavárna AlterNativa

Ostrava – Maryčka

Praha – U Černínů

Rabštejn nad Střelou – Info – Café Četnická stanice

Svitavy – Kafe Rošambo

Špindlerův Mlýn – Srub pod Medvědínem

Šumperk – Pikola

Uničov – Jazyková škola Hana Bednářová

Veselí nad Moravou – Kafé v kině

Vrchlabí – Black & WineU 7 štítůU zvonu

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter