Běžím srdcem ProTibet

Běžecká akce Běžím srdcem ProTibet – 60 kilometrů proti okupaci připomíná každým kilometrem 1 rok, který uplynul od doby, kdy Tibeťané řekli #NEokupaci. Přidat se může každý a běžet může kdekoliv a kdykoliv – v parku, na horách, ve městě. Můžete běžet sami, s rodinou, s kamarády nebo s kolegy.

Běžím srdcem ProTibet 2018 – 7345 KILOMETRŮ kolem tibetských hranic

Běžím srdcem ProTibet – 60 kilometrů proti okupaci se koná v rámci Festivalu ProTibet 2019, který připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Chceme vyjádřit solidaritu a morální podporu s Tibeťany, kteří žijí ve své nesvobodné zemi i v exilu. Každoročně 10. března si připomínáme krvavě potlačené povstání ve Lhase, při kterém přišlo v roce 1959 o život více než 80 tisíc Tibeťanů a Jeho Svatost dalajlama byl donucen uprchnout do indického exilu.

První ročník akce měl odvážný cíl – oběhnout tibetské hranice – 7345 kilometrů, kdy každý kilometr podpořil přímo tibetské děti žijící a studující v Tibetan Homes Foundation v Mussoorie. Každý uběhnutý 1 kilometr  znamenal 1 Kč od Mystic Temple pro tibetské děti.

Nakonec se nám podařilo něco neuvěřitelného – 84 lidí uběhlo 13 138 kilometrů. Moc děkujeme.

V Tibetan Homes Foundation studují děti, které utekly z Tibetu i tibetské děti, které se již narodily v Indii.  Dnes zde žije přes 2 500 dětí. Mladí Tibeťané jsou věku od 7 do 19 let, ve škole bydlí a studují všechny moderní předměty včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny v souladu s jejich kulturou. Výtěžek z #běžímsrdcemprotibet podpoří právě tyto děti a jejich naději na lepší budoucnost.

Běhejte srdcem ProTibet v originálním tričku s motivem pozitivní mandaly – pánské tričko dostupné zde, dámské tričko dostupné zde.

Děkujeme firmě Alisy za výrobu triček. A přejeme vám v nich mnoho šťastných kilometrů.

Děkujeme Mystic Temple za finanční podporu.Děkujeme portálu Svět běhu za podporu.Děkujeme Běžecké škole Miloše Škorpila za podporu.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter