Chcete se dovědět více o Tibetu? Vyberte si některý z našich programů!
Školám i veřejnosti nabízíme přednášky a workshopy, projektové dny, projekce filmů i výstavy.

Programy  pro veřejnost:

Nabízíme širokou škálu přednášek a programů pro veřejnost. Od cestovatelských přednášek s tématem Ladakhu či Tibetu, přes buddhistická témata po globální problémy. Dále také prožitkové workshopy výtvarného zaměření či výrobou jídla z tsampy.

Cena programů pro veřejnost: 1 000 Kč, dle typu programu a výše cestovného (dle domluvy)
Objednání: Jana Ďásková Neboráková, info@protibet.cz, +420 774 899 242

Workshopy, přednášky, výstavy a filmy o Tibetu

Obsahují témata Tibetu a Himálaje, lidských práv a starých tradic. Věříme, že budou přínosem pro Vaše studenty.

Cena programů pro školy: 20 – 30 Kč na osobu dle typu programu a výše cestovného (dle domluvy)
Objednání: Jana Ďásková Neboráková, info@protibet.cz, +420 774 899 242
Informace: Jednotlivé programy jsou ilustrační, témata lze přizpůsobit předmětu, konkrétnímu tématu (lidská práva, kultura, …), dle domluvy.

Programy pro mateřské školy:

bannerTibet_skolky_1200x154px

Workshop Tibet v kostce

fotografie č. 3V programu určeném mateřským školám se s námi děti vypraví do vysokých himálajských hor. Poznají, jak se žije dětem z jiné kultury, seznámí se s jejich pohádkami, zvyky, kulturou či tradicemi. Dětem je zprostředkován jak zrakový, tak i sluchový a dotekový zážitek.
Délka: 45 min (lze upravit dle potřeb školy)

 

Výstava Tibet

klášter KI 1Výstava ukazuje českým dětem prostřednictvím fotografií, jak se žije dětem a lidem z jim neznámé kultury. Výstava je laminovaná ve formátu A3.
Cena: 150 Kč (poštovné a balné, cena je včetně DPH)

 

Programy pro základní a střední školy:

 

Přednáška O životě Tibeťanů

koza-protibet.jpgPřednáška s projekcí fotografií vás zavede do Himálaje za kočovnými nomády i buddhistickými mnichy. Nahlédnete do každodenního života tibetských uprchlíků a seznámíte se s tím, jak jim můžeme pomáhat.
Délka: 60 min (lze upravit dle potřeb)

 

 

Workshop Útěk přes Himálaje

dětiWorkshop probíhá prožitkovou formou. Studenti jsou konfrontováni s příběhem dětí – uprchlíků dokumentem, srovnávají jejich situaci se svými názory a postoji. Jsou vedeni k pochopení a hledání řešení globálních problémů. Workshop je určen pro skupinu max. 25 žáků.
Délka: 90 min

 

 

Projektové dny ve vaší škole

Den sportu ProTibet Plakát_A4Projektové dny, kdy na školách žákům umožníme poznat tradiční zvyklosti i aktuální problémy Tibetu. Interaktivní formou je seznámíme s kulturou, zvyklostmi, problémy i pozitiva dané země.

Projektové dny reagují na Školní vzdělávací programy a vychází z podnětu jednotlivých škol. Naše organizace nabízí pomoc s přípravou či realizací aktivit programu.

Příklad projektového dne: Projektový den Sportuj pro Tibet
V projektovém dnu jsou propojeny vzdělávací a sportovní aktivity. Žáci se seznámili také s tibetskou kulturou, vyzkoušeli se dorozumět  v cizím jazyce,  spolupracovat ve skupinách nebo používat tibetské předměty. Akce slouží k tomu, aby se žáci pobavili, ale zároveň se i dozvěděli i o globálních problémech světa skrze problematiku Tibetu.
Délka: dle dohody

 

Projekce filmu

THF Mussoorie-škola19Good Bye Tibet/ režie Maria Blumencron / Německo / 2010 / 90 min.
Horský průsmyk na hranicích mezi Tibetem a Nepálem je pro tisíce tibetských uprchlíků brána ke svobodě. Film Good Bye Tibet je příběhem Kelsanga Jigmeho, legendě mezi tibetskými převaděči, který pomohl mnoha tibetských uprchlíkům překročit zrádný horský průsmyk. A také je to příběh šestí dětí, které rodiče před mnoha lety poslali za svobodou a sami zůstali v Tibetu. Je to příběh o vězení a utrpení – a o lásce, která přesahuje i vysoké hory. A konečně je to také příběh o vztazích, který se vytvářel celou dobu, co byli spolu – dětí, jejich matek, Kelsanga a dalších převaděčů a také autorky filmu. Ukazuje, jak se v osudu zrcadlí sny, naděje a síla lidí, kultury a n áboženství. Film je s českými titulky.
Délka: 90 minut

Lze dohodnout i jiný film na základě požadavků – délka, téma, stáří studentů.

 

Výstavy fotografií k zapůjčení

Školám nabízíme možnost zapůjčit si výstavy a doplnit je workshopy, přednáškami, promítáním filmu či projektovými dny. Výstavy informují žáky o problematice globálních rozvojových témat jako jsou uprchlictví, migrace či dodržování lidských práv. Představí i kulturu či běžný život Tibeťanů.

A) Výstava fotografií Tibet na křižovatce, 10 posterů A3, laminovaná

Výstava ukazuje českým dětem prostřednictvím fotografií život dětských uprchlíků a neznámé kultury, informuje o tibetských otázkách.

B) Výstava MOST ProTibet s doprovodnými texty, 14 posterů A3, laminovaná

Výstava představuje kulturu a běžný život v Tibetu.

Cena: 150 Kč (poštovné a balné, cena je včetně DPH)

Mozaika fotek – Tibet

 

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.