Chcete se dovědět více o Tibetu? Vyberte si některý z našich programů!
Školám i veřejnosti nabízíme přednášky a workshopy, projektové dny, projekce filmů i výstavy.

Workshopy, přednášky, výstavy a filmy o Tibetu

Obsahují témata Tibetu a Himálaje, lidských práv a starých tradic a lektorují je zkušení odborníci. Věříme, že budou přínosem pro Vaše studenty.
Cena: 30 Kč na osobu
Objednání: Mgr. Johana Krajčírová, johana@protibet.cz, tel: 737 533 031

Programy pro mateřské školy:

bannerTibet_skolky_1200x154px

1) Workshop Tibet v kostce

fotografie č. 3V programu určeném mateřským školám se s námi děti vypraví do vysokých himálajských hor. Poznají, jak se žije dětem z jiné kultury, seznámí se s jejich pohádkami, zvyky, kulturou či tradicemi. Dětem je zprostředkován jak zrakový, tak i sluchový a dotekový zážitek.
Délka: 45 min (lze upravit dle potřeb školy)

 

 

2) Výtvarný workshop

foto workshopPři našem výtvarném worshopu si děti vytisknou vlastní tibetský praporek, seznámí se s mandalami a tím jak vznikají, naučí se tibetské písmo. Výtvarná činnost pomáhá dětem rozvinout motorické dovednosti a zároveň jim otevírá dveře k novým vjemům.
Délka: 45 min (lze upravit dle potřeb školy)

 

 

3) Výstava Tibet

klášter KI 1Výstava ukazuje českým dětem prostřednictvím fotografií, jak se žije dětem a lidem z jim neznámé kultury. Výstava je laminovaná ve formátu A3.
Cena: 150 Kč (poštovné a balné, cena je včetně DPH)
Objednání: Mgr. Johana Krajčírová, johana@protibet.cz, tel: 737 533 031

 

Programy pro základní a střední školy:

 

1) Přednáška O životě Tibeťanů

koza-protibet.jpgPřednáška s projekcí fotografií vás zavede do Himálaje za kočovnými nomády i buddhistickými mnichy. Nahlédnete do každodenního života tibetských uprchlíků a seznámíte se s tím, jak jim můžeme pomáhat.
Délka: 60 min (lze upravit dle potřeb)

 

 

2) Workshop Útěk přes Himálaje

dětiWorkshop probíhá prožitkovou formou. Studenti jsou konfrontováni s příběhem dětí – uprchlíků dokumentem, srovnávají jejich situaci se svými názory a postoji. Jsou vedeni k pochopení a hledání řešení globálních problémů. Workshop je určen pro skupinu max. 25 žáků.
Délka: 90 min

 

 

3) Workshop Poselství Tibetu

Fotografie č.1Interaktivní výtvarný workshop navazuje na workshop č. 2. Studenti se seznámí s tibetskými tradicemi a vlivem globalizace na ně. Zapojí se do skupinové práce i her a vytisknou si tibetské praporky z dřevěné matrice. Materiál k tisku je zajištěn. Workshop je určen pro skupinu max. 25 žáků.
Délka: 90 min

 

4) Projektové dny ve vaší škole

Den sportu ProTibet Plakát_A4Projektové dny, kdy na školách žákům umožníme poznat tradiční zvyklosti i aktuální problémy Tibetu. Interaktivní formou je seznámíme s kulturou, zvyklostmi, problémy i pozitiva dané země.

Projektový den Sporuj pro Tibet
V tomto dnu propojíme vzdělávací a sportovní aktivity. Žákům i jejich pedagogům hravou formou přiblížíme život tibetských dětí, uprchlíků i nomádů. Seznámíme je také s tibetskou kulturou. Žáci si kupříkladu vyzkouší dorozumět se v cizím jazyce, vyzkouší si spolupráci ve skupinách nebo se naučí používat tibetské předměty. Akce slouží k tomu, aby se žáci pobavili, ale zároveň se i dozvěděli i o globálních problémech světa skrze problematiku Tibetu.
Délka: dle dohody
Objednání: Mgr. Johana Krajčírová, johana@protibet.cz, tel: 737 533 031

 

5) Projekce filmu

THF Mussoorie-škola19Good Bye Tibet/ režie Maria Blumencron / Německo / 2010 / 90 min.
Horský průsmyk na hranicích mezi Tibetem a Nepálem je pro tisíce tibetských uprchlíků brána ke svobodě. Film Good Bye Tibet je příběhem Kelsanga Jigmeho, legendě mezi tibetskými převaděči, který pomohl mnoha tibetských uprchlíkům překročit zrádný horský průsmyk. A také je to příběh šestí dětí, které rodiče před mnoha lety poslali za svobodou a sami zůstali v Tibetu. Je to příběh o vězení a utrpení – a o lásce, která přesahuje i vysoké hory. A konečně je to také příběh o vztazích, který se vytvářel celou dobu, co byli spolu – dětí, jejich matek, Kelsanga a dalších převaděčů a také autorky filmu. Ukazuje, jak se v osudu zrcadlí sny, naděje a síla lidí, kultury a n áboženství. Film je s českými titulky.
Délka a cena: 90 minut, 20Kč na osobu
Objednání: Mgr. Johana Krajčírová, johana@protibet.cz, tel: 737 533 031

 

 

6) Výstavy fotografií k zapůjčení

tibetský klášter KiŠkolám nabízíme možnost zapůjčit si výstavy a doplnit je workshopy, přednáškami, promítáním filmu či projektovými dny. Výstavy informují žáky o problematice globálních rozvojových témat jako jsou uprchlictví, migrace či dodržování lidských práv. Tímto způsobem se studenti seznámí s tématy převážně s ekonomickými, politickými, ale i sociálními problémy, se kterými se lidé ve vybraných rozvojových zemích vypořádávají.

 

6A) Výstava fotografií Tibet na křižovatce
(určena žákům I. stupně ZŠ, 10 posterů A3)

Výstava ukazuje českým dětem prostřednictvím fotografií život dětských uprchlíků a neznámé kultury. Výstava je vhodná jak pro žáky I. stupně ZŠ, tak i pro mateřské školy, neobsahuje dlouhé textové pasáže.

6B) Výstava fotografií Tibet na křižovatce s doprovodnými texty (určena žákům II. stupně ZŠ a studentům SŠ, 18 posterů A3)

Výstava informuje žáky s aktuálními problémy obou zemí v souvislosti s globálními problémy.

Cena: 150 Kč (poštovné a balné, cena je včetně DPH)
Objednání: Mgr. Johana Krajčírová, johana@protibet.cz, tel: 737 533 031

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.