Máte prostor pro větší výstavu a chcete uspořádat kulturní událost s tibetskou tematikou přímo u Vás? Pak nás neváhejte kontaktovat!

Od roku 2002 pořádáme v České republice výstavy fotografií s doprovodnými programy jako jsou akreditované kurzy, přednášky, workshopy a promítání filmů. V případě zájmu o tyto programy či výstavy nás kontaktujte.

Kontakt: info@protibet.cz, tel. 604 554 994

Menší provedení výstav v podobě zalaminovaných fotografií s doprovodnými texty o formátu A3 si od nás můžete zapůjčit na 14 dní až měsíc po uhrazení 150 Kč (poštovné a balné, cena je včetně DPH). Výstavu Vám pak pošleme poštou. Uhrazení je možné předem na účet číslo: 2000054614/2010. Výstavu je možné si zdarma vyzvednout v našich kancelářích v Olomouci a Ostravě, nebo pokud se u Vás bude konat přednáška či workshop, můžeme Vám ji osobě předat.

U větších výstav je nutná individuální domluva především ohledně dopravy.

Chci výstavu

A z jakých výstav si můžete vybrat?

Výstava č. 1
DOTEK LADAKHU Momentálně nedostupná

Anotace:

Ladakh neboli “malý Tibet” je znám i díky mnoha klášterům, které se zde nacházejí. Výstava “Dotek Ladakhu” zachycuje život v těchto klášterech a seznamuje nás s buddhistickými mnichy, kteří se v klášterech věnují buddhistické filozofii i praxi. Zachycuje také život malých mníšků, kteří své vzdělání teprve získávají.

Rozměry:

11 fotografií ve skleněných klipech o velikosti 30 x 40 cm.

Výstava č. 2
LADAKH 

Anotace:

Výstava fotografií znázorňuje Ladakh neboli „Malý Tibet“ z různých úhlů. Seznámíte se
s krásou a majestátností Himálaje, přiblížíme Vám místní kulturu a zvyky a také seznámíme s lidmi, kteří v těchto vzdálených oblastech žijí, od nomádů na pláních po
buddhistické mnichy.

Rozměry:

Výstava se skládá z 12 fotografií v dřevených rámech se sklem o rozměrech 35 x 50
cm a úvodního panelu.

Výstava č. 3
STARÉ TVÁŘE

Anotace:

Život člověka je jako kniha a každý exemplář je jedinečný, je originál. O jeho hodnotě rozhoduje autor. Na této výstavě můžete spatřit tváře starých lidí ze střechy světa. Narodili se v Tibetu. V mladém věku byli postaveni před volbu. Psát svou knihu života v důvěrně známé krajině strhujících velehor, ale pod diktátem nezvaných cenzorů. Nebo rozepsat další kapitoly v cizí neznámé zemi, těžce, ale podle svého přesvědčení. Tito staří exulanti – a mnoho dalších – zvolili druhou cestu a dnes dožívají svůj příběh v Indii.

Rozměry:

Výstava se skládá z 20 fotografií v rámech (plast) o rozměrech 70 x 50 cm a úvodního panelu.

Výstava č. 4

MOST ProTibet v čase

plakátová

Anotace:

MOST ProTibet ve fotografiích a textu. Jak byla založena naše organizace, co se nám za léta existence podařilo a čeho si vážíme? To naleznete v naší výstavě.

Rozměry:

9 kusů plakátů o rozměrech 84,5 cm x 60 cm

Výstava č. 5
VÝSTAVA ProTibet
– venkovní
Anotace:

Venkovní výstava zachycuje to, co dělá MOST mostem. A to jsou naše projekty. Vzdělání, zdraví, možnost obživy či vyjádření. To je to, co považujeme za důležité a snažíme se přenést dále. Výstava vtipnou formou poukazuje na tyto oblasti pomoci a reflektuje, že ani nám v Česku není pomoc cizí.

Rozměry:

Výstava se skládá ze 7 venkovních panelů (bannerů), lze doplnit o 3 textové banery o rozměrech 100 x 190 cm.

Výstava č. 6
MOST ProTibet –
putovní
Anotace:

Fotografická výstava zachycuje Tibet a „Malý Tibet“ z různých pohledů. Je zde představena jak kultura zastoupená architektonickými prvky, svátky či uměním, tak i majestátní krajina Himálaje. Fotografové zachytili jak běžný život místních obyvatel, tak i atmosféru spjatou se svátky a duchovními událostmi.

Rozměry:

Výstava se skládá z 16 zalaminovaných fotografií o rozměru A3 (lze jednoduše zaslat poštou).

Výstava č. 7
Tibet na křižovatce
Anotace:

Jednotlivé fotografie představují Tibet z různých perspektiv a vtáhnou diváky
do životních příběhů konkrétních Tibeťanů. Výjevy reflektují také globální světové
problémy a diváci jsou konfrontováni s problémy porušování lidských práv a migrace.
Výstava vysvětluje kulturní a politickou situaci země a některé panely informují
i o rozvojových projektech na pomoc jejím obyvatelům.

Větší výstava (formát A1) byla  vystavena na mnoha místech ČR a setkala s velkým ohlasem. Bylo to např. na konferencích Forum 2000 na Žofíně, v obchodních centrech Harfa, Palladium v Praze a Nová Karolina v Ostravě, na Univerzitě Palackého v Olomouci…

Rozměry:

Zlatá verze
Velikost: 13 panelů o rozměrech 60 x 80 cm. Fotky a texty jsou ve zlatých rámech.
Verze kappy
Velikost: 20 panelů o velikosti A1, plastové, závěsné kappa panely
Verze školy – putovní
Velikost: 10 laminovaných fotografií ve formátu A3.

Výstava Tibet na křižovtce, Jirkov

Zlatá verze

Galerie Tibet na křižovatce

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.