Výstava Tibet na křižovtce, Jirkov

Přednášky a výstavy

Od roku 2002 pořádáme v České republice výstavy fotografií s doprovodnými programy jako jsou akreditované kurzy, přednášky, workshopy a promítání filmů. V případě zájmu o tyto programy či výstavy nás kontaktujte.

katalog piktogramMáte prostor pro větší výstavu a chcete uspořádat kulturní událost s tibetskou tematikou přímo u Vás? Prohlédněte si náš katalog výstav a kontaktujte nás!

Kontakt: Mgr. Johana Krajčírová, tel: 737 533 031, email: johana@protibet.cz

fotografie č. 3

Výstava Tibet na křižovatce

Výstavu tvoří 20 panelů s fotografiemi a doprovodnými texty o Tibetu. Byla vytvořena ve dvou velikostních provedeních – ve formátech panelů A1 a A3.

Větší výstava (formát A1) byla v letech 2012- 2015 vystavena na mnoha místech ČR a setkala s velkým ohlasem. Bylo to např. na konferencích Forum 2000 na Žofíně, v obchodních centrech Harfa, Palladium v Praze a Nová Karolina v Ostravě, na Univerzitě Palackého v Olomouci, v Teplicích nad Metují a dalších místech. Výstavu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Menší provedení výstavy v podobě 20 zalaminovaných fotografií s doprovodnými texty o formátu A3 si od nás můžete zapůjčit na 14 dní až měsíc po uhrazení 150 Kč (poštovné a balné, cena je včetně DPH). Výstavu Vám pak pošleme poštou. Uhrazení je možné předem na účet číslo: 2000054614/2010. Výstavu je možné si zdarma vyzvednout v našich kancelářích v Olomouci a Ostravě, nebo pokud se u Vás bude konat přednáška či workshop, můžeme Vám ji osobě předat.

Chci výstavu

Anotace výstavy:
Jednotlivé fotografie představují Tibet z různých perspektiv a vtáhnou diváky do životních příběhů konkrétních Tibeťanů. Výjevy reflektují také globální světové problémy a diváci jsou konfrontováni s problémy porušování lidských práv a migrace. Výstava vysvětluje kulturní a politickou situaci země a některé panely informují i o rozvojových projektech na pomoc jejím obyvatelům.

Původní výstava s názvem Tibet a Barma –  křižovatky byla vystavována v letech 2012- 2014 v počtu 28 panelů. Vznikla v rámci projektu Tibet a Barma ve spolupráci obecně prospěšných společností MOST a Člověk v tísni.

Galerie