Vážení přátelé,
17. ročník Festivalu ProTibet 2018 je za námi a máme radost, že se opět podařilo na mnoha místech České republiky zorganizovat akce na podporu vzdělání tibetských dětí. Velmi děkujeme za podporu festivalu dárcům, mediálním parterům, organizacím a institucím, kteří se na festivalu podíleli, všem dobrovolníkům a v neposlední řadě návštěvníkům akcí.

Festival se konal ve více než třiceti městech České republiky a nabídl mnoho zajímavých akcí. Měli jste možnost navštívit přednášky o cestování, povídání o tsampě, o tom, jaké je to být matkou v Tibetu nebo o našich rozvojových projektech, poslechnout si tibetské příběhy a pohádky a zhlédnout strhující filmy. Letos jsme připravily 3 filmové novinky – Oči pro Tibet, Nechat strach za sebou a Tání v Tibetu, na které jste se mohli vypravit do kina, čajovny, knihovny nebo muzea i ve Vašem městě. Do 17. ročníku se zapojily i školy, jejichž žáci měli možnost zhlédnout filmy o útěku tibetských dětí za vzděláním – Útěk přes Himálaj a Na druhé straně Himálaje.

Letošní Festivalu podpoří tibetské děti, konkrétně jejich vzdělání ve vesničce Tibetan Homes Foundation v Mussoorie v severní Indii. Výtěžek letošního ročníku je 46 250 Kč. Děkujeme moc.

V této vesničce našly útočiště děti, které utekly z Tibetu za vzděláním. Žije v ní přes 2 500 Tibeťanů ve věku od 7 do 19 let. Pravidelně chodí do školy, kde studují všechny moderní předměty včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny v souladu s jejich kulturou. Společně jim pomáháme v jejich cestě za vzděláním. 

 Anotace filmů  Tisková zpráva  Spot

 

Za mediální podporu Festivalu děkujeme outdoorové síti HUDY a cestovatelskému portálu Hedvábná stezka. Za podporu Festivalu děkujeme také všem institucím a organizacím, které se aktivně zapojily do organizace Festivalu v regionálních místech. A v neposlední řadě děkujeme všem návštěvníkům. Věříme, že jste si letošní Festival užili a budeme se těšit zase příští rok.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.