Vážení přátelé,
15. ročník Festivalu ProTibet 2016 je za námi a máme radost, že se opět podařilo na mnoha místech České republiky zorganizovat akce na podporu tibetských seniorů a zajištění jejich lékařské péče. Velmi děkujeme za podporu festivalu dárcům, mediálním parterům, organizacím a institucím, kteří se na festivalu podíleli, a také dobrovolníkům a návštěvníkům akcí.

Festival se konal ve více než čtyřiceti městech České republiky a nabídl mnoho zajímavých akcí. Nejočekávanějším hostem letošního festivalu byl ctihodný Thupten Wangchen, člen parlamentu tibetské exilové vlády, který vedl besedu o sebeupalování Tibeťanů.

V Ostravě jste měli možnost vidět unikátní výstavu Plameny v tichu španělského autora Pabla Nubioly. Herečka Bára Hrzánová se spolu se souborem příbramského divadla Antonína Dvořáka představila ve hře Hrdý Budžes. O svých cyklistických zkušenostech z Himálají vyprávěli Vítězslav Dostál a Ruda Růžička, besedu s projekcí připravil režisér a scénárista Viliam Poltikovič. Návštěvníkům festivalu se představila také Ctihodná Visuddhi, která představí 4 vznešené stavy – dobrotivost, soucit se všemi bytostmi, sdílenou radost a vyrovnanost.

Odkaz na video         Tisková zpráva

Důležitou součástí byly opět filmové projekce, zejména dokument Svobodná Čína: Odvaha věřit, který ukazuje velmi silné a zároveň inspirativní příběhy o tom, jak lze nenásilně čelit útlaku, ať je jakkoli brutální. Nabídka filmů byla velmi pestrá, mezi další filmové projekce patřil unikátní dokument Vladimíra Síse Cesta vede do Tibetu, dokument zachycující osmnáct měsíců života a práce 14. Dalajlamy Bez mrknutí nebo pohled do tradičního nomádského života Z nomáda nikým.

Festival ProTibet byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce.

Za podporu Festivalu děkujeme také všem institucím a organizacím, které se aktivně zapojily do organizace Festivalu v regionálních místech. V neposlední řadě děkujeme všem návštěvníkům. Věříme, že jste si letošní Festival užili a budeme se těšit zase příští rok.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.