Věříte, že pomáhat má smysl? Líbí se vám naše rozvojové projekty na podporu tibetských dětí, seniorů, nomádů a buddhistických mnichů a mnišek? Chtěli byste se do nich zapojit?

Dobrovolníkem v zahraničí

Máte chuť se vydat do Himálaje, poznat místní tradice a stát se součástí místní komunity? Pokud máte zájem, kontaktujte nás a my se Vám ozveme.

Dobrovolnictví v zahraničí zahrnuje výuku angličtiny v dívčí klášterní škole. V minulých letech učili dobrovolníci v klášterní škole Kowang v údolí Spiti, letos je možnost se vypravit do klášterní školy v údolí Pin.

Na soutoku řek Spiti a Pin začíná stejnojmenné údolí, kam vede i naše cesta. Od hlavního města Kazy jsme vzdáleni asi 2 hodiny cesty a snažíme se najít ženský klášter, na který nás upozornili místní. Po několika nechtěných odbočkách konečně na kopci objevíme malý ženský klášter. Seznamujeme se s hlavní mniškou, která nám představuje klášter i školu. I u ní je vidět typická místní plachost při komunikaci v cizím jazyce, oproti mladým mniškám, kterým za několik okamžiků končí dopolední výuka, je však vyloženě upovídaná. A přestože jsme se do kláštera vypravily pouze v ženském osazenstvu, mnišky se při štěbetání mezi sebou šikovně schovávají za svá roucha.“

Takto proběhla naše první návštěva kláštera v údolí Pin, který se nachází v oblasti Himáčalpradéš v severovýchodní Indii 20 kilometrů od tibetských hranic. Klášter obývá 30 mladých mnišek.

Jako jeden z mála klášterů v této oblasti není podporován žádnou zahraniční nebo lokální organizací, a proto jsme se jej rozhodli místní mnišky zapojit do projektu Adopce ProTibet.

Láká Vás se do Pinu vydat a přispět ke vzdělání místních mnišek?

Kontakt: Alenka Aichlmanová, tel.: 731 112 717

Dobrovolníkem v České republice

Bydlíte-li poblíž našich kanceláří v Olomouci či Ostravě, stačí se za námi zastavit a domluvit se, s čím nám aktuálně můžete pomoci. Pokud bydlíte v jiném místě, kontaktujte nás a my se Vám ozveme.

Můžete se zapojit např. do organizace Festivalu ProTibet, do instalací výstav, do prodeje na festivalech zaměřených na cestování nebo životní styl nebo do administrativní činnosti. Můžete se podílet na propagaci našich projektů formou letáků, bannerů či sociálních sítí.

Kontakt: info@protibet.cz, tel.: 774 899 242

Program DoFEJste aktivní i v jiných oblastech? V Olomouci se studenti mohou zapojit do dobrovolnických aktivit například pod záštitou programu DoFE (více informací na: dofe@pomozmedetem.cz).

Stáž

Studujete vysokou školu a hledáte místo, kde si můžete splnit povinnou praxi v neziskové organizaci? Tak právě u nás máte příležitost se seznámit s chodem organizace, která se zabývá rozvojovou pomocí v indickém Himálaji. Již několik let si u nás plní praxi studenti z PřF UPOL z oboru Mezinárodní rozvojová studia.  Navštivte nás v kanceláři v Olomouci nebo Ostravě, kde můžeme prodiskutovat obsah praxe.

Přečtěte si postřehy a zážitky našich dobrovolníků, kteří měli možnost se vypravit do indického Himálaje:

Alenka

dobrovolnictví v Himálaji

Šestiměsíční výuka angličtiny v údolí Spiti.

Michal

dobrovolník v údolí Spiti

Výuka IT a angličtiny v klášteře. 

Aneta

Dobrovolnictví v klášteře

Výuka mníšků z kláštera Komik – Indie.

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.