Pijeme kávu a čaj ProTibet. Kavárny a čajovny po celé České republice – to je Café ProTibet.

O Café ProTibet

Café ProTibet je benefiční akce, kterou pořádá obecně prospěšná společnost MOST ve spolupráci s kavárnami a čajovnami po celé České republice. Cílem Café ProTibet je přiblížit veřejnosti rozvojové projekty v Himálaji a získat finanční prostředky na zajištění péče o tibetské staříky v severoindickém Rádžpuru.

Kdo se může zapojit do Café ProTibet

Do Café ProTibet se může zapojit každá kavárna nebo čajovna v České republice.

cafe protibet_trojhran seniori

Výtěžek z Café ProTibet

Výtěžek poputuje na zajištění péče o tibetské babičky a dědečky žijící v indickém Rádžpuru. O 70 lidí se zde starají 2 ošetřovatelky, takže bychom část výtěžku rádi věnovali na jeden plat místní ošetřovatelky. Částka, kterou se kavárna nebo čajovna rozhodne z každého šálku darovat, závisí na jejím rozhodnutí. Neurčujeme částku dopředu, budeme rádi, pokud daruje 1Kč i 10 Kč z každého prodaného šálku.

Staré tibetské babičky a dědečkové

Tibetské babičky a tibetští dědečkové uprchli z Tibetu v 60. letech 20. století spolu s Jeho Svatostí dalajlamou. Po svém příchodu do severní Indie se snažili pokračovat v tradičním nomádském způsobu života. Kvůli nepříznivým podmínkám se však museli přestěhovat do exilových vesnic. Vzhledem k tomu, že jejich pastevecký způsob života jim nedovolil získat vzdělání a gramotnost, jen těžko se mohli zapojit do společnosti v přelidněné Indii. Všechny podporované babičky a dědečky v Indii každý rok navštěvujeme, abychom mohli kontrolovat průběh podpory. Někteří naši dárci je byli dokonce osobně navštívit.

Propagace Café ProTibet

Propagační materiály k akci Café ProTibet poskytneme kavárnám a čajovnám zdarma, stejně jako informační materiály o našich projektech. Propagace celé akce a zapojených kaváren a čajoven bude pravidelně probíhat na našich webových stránkách, dále prostřednictvím českých internetových médií, pravidelných newsletterů a na sociálních sítích.

Kontakt: Bc. Tomáš Přichystal, tomas@protibet.cz, 604 314 775

Mám kavárnu a chci se zapojit / Znám čajovnu, která by se ráda zapojila

Vlastníte kavárnu a rádi byste se zapojili do podpory Tibetu a lidí žijících v indickém exilu? Rádi chodíte s přáteli na posezení do čajovny, o které si myslíte, že by byla ochotna přispět na dobrou věc?

Kontakt: Bc. Tomáš Přichystal, tomas@protibet.cz, 604 314 775

Zapojené kavárny, čajovny a cukrárny

Přinášíme přehled kaváren, čajoven a cukráren, které se rozhodly připojit k akci Café ProTibet. Tímto jim velmi děkujeme, vážíme si jejich pomoci.

Loket – Galerie Cafe

NymburkStrejda Burger

Olomouc – Tvarůžková cukrárna

OpavaKavárna AlterNativa

OstravaMaryčka

PrahaU Černínů

Rabštejn nad StřelouInfo – Café Četnická stanice

SvitavyKafe Rošambo

Špindlerův MlýnSrub pod Medvědínem

ŠumperkPikola

UničovJazyková škola Hana Bednářová

Veselí nad MoravouKafé v kině

VrchlabíBlack & Wine, U 7 štítů, U zvonu