Zimní výuka

Projekt zimní nomádské školy je zaměřen na vzdělávání nomádských dětí v odlehlých vesnicích ležících na planinách Čangtangu v Indii u tibetských hranic. Díky českým dárcům, kteří se na chodu projektu podílí je možné zvyšovat gramotnost nomádských dětí ve věku od 6 do 16 let v zimních měsících již  od roku 2011. Jedná se o více než 150 dětí z vesnice Sumdho a Puga (45 dětí), Henle (86) a Ňoma (26). Na projektu zimní výuky spolupracujeme se švýcarskou nadací Amma-la.

Tříměsíční výukový program vede šest místních učitelů. Dále proběhla výuka pro 50 předškoláků a školáků z vesnic Ňoma a Henle. Bez této školy by se děti v zimních měsících při teplotách až -35 °C jen těžko mohly vzdělávat.

Již šestým rokem podporujeme na 150 nomádských dětí, které dochází do zimní nomádské školy.

Tato škola je mobilní a tvoří ji malé, snadno sestavitelné dřevěné domky s plastovou střechou a malými kamny uvnitř. V nich se v zimních měsících během dne vyučuje. Děti i rodiče byli nadšení, protože dříve se děti učily ve stanech.

Děti dostaly všech potřebné školní pomůcky – učebnice tibetštiny i matematiky, sešity a psací potřeby, ale i čaj pro zahřátí a jídlo. Příspěvek slouží také na platy učitelů.

Darujte těmto dětem učebnice nebo tužky a sešity a díky Vám budou mít větší šanci na uplatnění v budoucnu.

Galerie

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.