Jedním z našich nejdůležitějších cílů je podpora vzdělávání tibetských dětí i dospělých. Zvýšení gramotnosti rozšiřuje životní možnosti a je prevencí před chudobou.

Projekt Škola ProTibet zahrnuje čtyři školy v Tibetu a Indii. Námi budované a podporované školy leží v odlehlých oblastech i nad 4 000 m n. m.     

Vzdělání dětí v Tibetu

Umožněme dětem studovat.

Škola ve vesnici Demul, Himálaj

, malý žák škola Demul, Himálaj 2016
Škola pro nejmenší děti ve Spiti 

Ženská klášterní škola údolí Spiti 

Klášter Koang, nejmladší mnišky

Klášterní škola pro mnišky – Indie.

Zimní nomádská škola Indie

Winter tuition 2016

Nomádské děti chodí v zimě do školy.

Dětem do škol můžete darovat učebnice, sešity a další potřebné školní pomůcky a vybavení.Výuka také nemůže probíhat bez kvalitních učitelů.  Děkujeme za Vaše dary!

Učebnice tibetštiny pro děti

darovný vertifikát učebnice tibetštiny

V našem E-shopu můžete formou darovacího certifikátu v hodnotě 300 Kč koupit učebnice tibetštiny pro deset dětí. Poštou Vám darovací certifikát pošleme a do něj si pak můžete vepsat věnování. 80 % z Vašeho daru uhradí nákup učebnic a 20 % pak pokryje náklady spojené s realizací projektu. Nákupem certifikátu podpoříte vzdělání dětí v Tibetu v oblasti Bathang.
Chci koupit učebnice

Díky Vám se bude moci tibetské dítě učit v rodném jazyce!

Tužky a sešity pro celou třídu

Tužky a sešityPro nás v České republice je vzdělání samozřejmostí. V Himálaji ve vzdálených vesnicích však často školy neexistují, nebo dětem školní pomůcky chybí. Pokud chcete dětem darovat školní pomůcky, můžete v našem e-shopu koupit darovací certifikát v hodnotě 240 Kč, díky němuž podpoříte výuku tibetských dětí.
Chci koupit tužky a sešit

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Podporujeme studium dětí v Tibetu

V Tibetu podporujeme studium dětí v oblasti Bhatang. Děti, které jsme se rozhodli podpořit jsou často sirotci nebo polosirotci a nemají možnost bez pomoci studovat a získat příležitosti pro svou budoucnost. Podmínky ke studiu jsou v Číně náročné a drahé. Chceme těmto dětem pomoci.

Nomádská škola

Podporujeme také vzdělávání nomádských dětí v odlehlých vesnicích ležících na planinách Čhangthtangu v Indii u tibetských hranic. V těchto oblastech pomáháme zvyšovat gramotnost dětí ve věku od 6 do 16 let od roku 2011. Postavili jsme také nomádskou školu pro 50 dětí z vesnice Sumdho a zajistili pro ně speciální výuku v zimě.

Vzdělávaní buddhistických mnišek

Ženská klášterní školaV srdci Himálaje v údolí Spiti ve výšce 3 600 m n. m. jsme dostavěli a zatím vybavili polovinu školy pro buddhsitické mnišky. Ke škole přiléhá klášter buddhistické školy Sakya a toto centrum napomáhá k zachování tibetských i spitských tradic a je důležitým místem pro místní vesničany. Jeho součástí je škola pro čtyřicet mnišek, internát, klášter a knihovna s muzeem. Škola leží u tibetských hranic a budujeme ji ve spolupráci s nadací Sapan Foundation.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.