Zdraví je to nejdůležitější a proto od roku 2014 podporujeme lékařskou péči pro více než stovky dětí a seniorů. Podpora probíhá prostřednictvím projektu Zdraví ProTibet.

Tibetským seniorům poskytujeme otop na zimu, kolečková křesla a hole. Tibetským dětem zprostředkováváme lékařská vyšetření a očkování proti nemocem jako tuberkulóza nebo žloutenka.

Kolečkové křeslo

Kolečkové křeslo pro Tibet

Zdravotní pomůcky pro seniory.

Lékaři ProTibet

dítě v nemocnici, THF 2015
Prevence a léčba závažných nemocí.

Otop na zimu

Distribuce otopu 2016

Zatopme starým Tibeťanům v chladné zimě.

V roce 2018 se nám podařilo podpořit zdraví Tibeťanů částkou 311 533 Kč.

Částkou 46 100,- jsme vybavili klášterní lékárničku, které slouží v zimním období, kdy je klášter odříznutý od nemocnice a lékařské péče. Léky slouží nejen mnichům, ale také místním obyvatelům z vesnice.

Částkou 56 760,- jsme podpořili zubní ordinaci nákupem radiovisiografu. Ten umožňuje zobrazení rentgenových snímků a rychlé pořízení kvalitního snímku oblasti zubu pomocí malého senzoru. Při použití senzoru je ozářena pouze malá část těla a pacient je tak vystaven nízké dávce záření. Snímek je navíc ihned zobrazen na monitoru počítače. Bude z něj benefitovat 2500 dětí, seniorů a personálu exilové vesnice Tibetan Homes Foundation.

Částkou 40 000,- jsme pořídili hygienické potřeby, naslouchátka, chodící hole, a další potřeby a pomůcky pro seniory v exilové vesnici Tibetan Homes Foundation.

Částkou 57 000,- jsme uhradili léčbu žloutenky typu B a dalších speciálních ošetření obyvatel domova pro tibetské seniory Jampaling.

Částkou 54 000,- jsme podpořili léčbu diagnostikované žloutenky typu B u mnichů z údolí Spiti.

Částkou 57 673,- jsme zakoupili lékárničky první pomoci do tibetské exilové vesnice Tibetan Homes Foundation do všech domečků pro děti a tibetské seniory. Došlo také k proškolení personálu a pěstounských rodičů.

Chci přispět na Lékaře ProTibet

 

Přispějte přes PayPal

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.