Projekt Koza ProTibet

Díky projektu můžete pořídit zdravou kozu tibetským nomádům a pomoci jim zajistit jejich obživu v prostředí drsných himálajských hor.

Zapojte se i Vy a kupte Kozu ProTibet!

Koza Pro TibetDíky Vám bude mít další rodina dost mléka, sýra i vlny na další zimu. V příštím roce i další kůzlata! V našem e-shopu můžete podpořit nomády formou darovacího certifikátu v hodnotě 900 Kč. Poštou Vám pošleme darovací certifikát, do kterého si můžete vepsat věnování. 80 % z Vašeho daru uhradí nákup kozy a 20 % pak pokryje náklady spojené s realizací projektu.

Chci koupit kozu

 

Předání koz, Ladakh, 2017 V roce 2017 jsme 37 rodinám z oblasti ladackého Čhangthangu předali 108 koz a nakoupili krmivo na zimu. Tyto rodiny byly vybrány na základě průzkumu provedeného Tibetskou exilovou vládou a lídry jednotlivých vesnic. Projekt vznikl v roce 2010 a od té doby jsme tibetským nomádům v Ladakhu rozdali na 1 000 koz. Kozy distribuujeme nejpotřebnějším rodinám z celé oblasti. Kozy putovaly k nomádským rodinám celkem ze 7 vesnic: Sumdho, Kakohung, Mague, Goyue, Henle, Samer a Chumur.

Paní Dolma má 50 let a jelikož nemá téměř žádný dobytek přivydělává si na stavbách silnic, aby mohla zabezpečit svého syna.“

Pan Tsedup má 64 let a stará se o další 3 členy rodiny. Jeho žena zemřela na TBC a dcera trpí žloutenkou typu B. Doposud neměl téměř žádný dobytek.

Koza ProTibet, předání, Henle, Ladak 2016

Podporujeme nomády ze 7 tibetských exilových vesnic.

Na předávání spolupracujeme s Tibetskou exilovou vládou a  koordinátory, kteří žijí v Ladakhu a znají místní podmínky.

Patronkou projektu je herečka Bára Hrzánová.

Tibetští nomádi v exilu žijí u indických hranic s Tibetem v oblasti Čhangtangu stejným tradičním způsobem života podobně jako dříve doma v Tibetu. Život v těchto oblastech je velmi zaostalý, panují zde extrémní zimy a v průběhu roku extrémní sucha. Lidé v této oblasti jsou nevzdělaní, mají minimální dovednosti a jsou bez šancí na moderní zaměstnání či podnikání.  Proto se od roku 2011 snažíme podporovat nejchudší rodiny v těchto oblastech. V této oblasti žije přes 1 500 nomádů žijících ve výškách nad 4 500 m n. m.

Vesnice Sumdho

Vesnice Sumdo je tibetská exilová vesnička obývaná nomády a leží ve výšce 4 500 m n. m. poblíž jezera Tso-Moriri u tibetských hranic. Pod vesnici spadá přibližně 400 lidí (68 rodin), trvale v ní ale žije pouze část nomádů, jsou to malé děti, staří lidé a rodiny s velmi malým počtem dobytka. Ostatní rodiny kočují se svými stády po pastvinách ve výšce kolem 4 800 m n. m. Přírodní podmínky jsou tu velmi drsné, i přes léto je zde velmi chladno a krajinou se prohání větrné a písečné bouře.

 

Pan Tsering živí 12 člennou rodinu. Má 9 dětí, které se snaží udržet ve škole. Také se stará  o svou 86-letou maminku, která nemůže chodit. „

Nomádský stanRok 2015
Nomádská kamínka - 2015 Yak Nomádské děti Nomádka