K uchování tradic patří i řemeslná práce a výroba. Proto podporujeme dílny, které se zabývají jak tradičním řemeslem, jako je tkaní či šití, tak i moderními řemesly, jako je výroba skleněných perel.

Nákupem produktů Tibeťanů žijících v indickém exilu se snažíme napomoci k uchování řemesel, ale i k rozvoji jednotlivých komunit.

Výrobky z těchto dílen, ale i další produkty drobných tibetských obchodníků najdete na naší eshopové stránce.

Shop ProTibet

  Šicí dílny

V šicích dílnách vznikají kupříkladu peněženky, tašky či tibetské košile. Ve velké míře se užívají tradiční látky v kombinaci s moderními postupy.  S kým spolupracujeme?
V šicí dílně v Dharamsale pro nás šije krejčí Ngawang, který v dětství uprchl z Tibetu a nyní podporuje své 2 sestry na studiích.
Seženete u nás výrobky z dílny Gu-Chu-Sum, zaměstnávající bývalé politické vězně či z Tibetan Women’s Centre podporující zaměstnanost žen.

Tkalcovské dílny

Tradiční vlněné šály s exotickými vzory, vlněné ponožky ve špičatém tvaru či koberce s motivy mandal a nekonečných uzlů. Tkalcovská tradice se udržuje i v exilových oblastech. My podporujeme dílny či projekty, které dále rozvíjí svou komunitu.  S kým spolupracujeme?
Na prastarých stavech se tkají pruhované tibetské látky v exilové komunitě u Dehradunu. Koberce pak pocházejí z nomádských oblastí či tibetského ženského centra. Nejmenší koberečky ženy tkají min. 2 týdny.
  Šály doma tká dvacet dva žen, které pochází z himálajských vesnic údolí Spiti. Společně založili spolek s názvem „Spiti Self Help Group“, kdy přes zimu vyrábí šály  i ponožky. Ve vesnici Demul založili školu Kunsel, které z výtěžku prodaných šál přispívají na nákup učebnic, či na plat učitele.

  Ostatní řemesla

Výrobky z papíru, malované thangky z dílny studentů Tibetan Homes Foundation, sklářské výrobky, originální produkty z institutu tibetského umění Norbulingka nebo vonné tyčinky pod hlavičkou Fairtrade organizací.  S kým spolupracujeme?
Spolupracujeme například s uměleckou sklářskou dílnou, ve které pracují mladí tibetští umělci. Dílna zaměstnává také studenty se sluchovým postižením a dále podporuje místní komunitu.

 

 

 

 

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.