Od roku 2006 pečujeme o více než 460 dětí.

V projektu podporujeme tibetské děti v Indickém exilu a děti v Tibetu. Zaměřujeme se na zlepšení životních podmínek a vzdělání v jejich tradičním tibetském zázemí. Více obecných informací k projektu Adopce ProTibet najdete ZDE.

Děti v Indii

Děti, které utekly z Tibetu za vzděláním našly své útočiště v dětské SOS vesničce Tibetan Homes Foundation. Vesničku založil v roce 1962 Jeho Svatost dalajlama a dnes v ní žije přes 2 500 dětí. Mladí Tibeťané jsou věku od 7 do 19 let (12. tříd) a studují všechny moderní předměty včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny v souladu s jejich kulturou. Doba podpory je směřována do ukončení jejich studia, je však možné podporovat i jejich vyšší studia.
S dětmi v Indii je možné komunikovat formou dopisů dvakrát ročně

Děti v Tibetu

Děti ze školy Gyalten, v Tibetské autonomní oblasti Kardze, jsou ve věku od 6 do 11 let a pochází z chudých  rodin z okolních vesnic. V oblasti nemají jinou možnost vzdělání a díky Vám budou moci studovat v rodném jazyce. S dětmi v Tibetu není možný písemný kontakt. Děti neovládají anglický jazyk ani latinku. Dárcům poskytneme jejich potvrzení o studiu.

Adoptujte některé z těchto dětí a podpořte jejich budoucnost!


Novinky z THF

Aktuální články uveřejňujeme na blog.protibet.cz. Čtěte například Výsledky zkoušek, Nové prostory pro studenty, Filtrační systém pitné vody

 

Galerie