Od roku 2006 pečujeme o více než 460 dětí.

V projektu podporujeme tibetské děti v Indickém exilu a děti v Tibetu. Zaměřujeme se na zlepšení životních podmínek a vzdělání v jejich tradičním tibetském zázemí. Více obecných informací k projektu Adopce ProTibet najdete ZDE.

Děti v Indii

Děti, které utekly z Tibetu za vzděláním našly své útočiště v dětské SOS vesničce Tibetan Homes Foundation. Vesničku založil v roce 1962 Jeho Svatost dalajlama a dnes v ní žije přes 2 500 dětí. Mladí Tibeťané jsou věku od 7 do 19 let (12. tříd) a studují všechny moderní předměty včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny v souladu s jejich kulturou. Doba podpory je směřována do ukončení jejich studia, je však možné podporovat i jejich vyšší studia.
S dětmi v Indii je možné komunikovat formou dopisů dvakrát ročně

Děti v Tibetu

Děti ze školy Gyalten, v Tibetské autonomní oblasti Kardze, jsou ve věku od 6 do 11 let a pochází z chudých  rodin z okolních vesnic. V oblasti nemají jinou možnost vzdělání a díky Vám budou moci studovat v rodném jazyce. S dětmi v Tibetu není možný písemný kontakt. Děti neovládají anglický jazyk ani latinku. Dárcům poskytneme jejich potvrzení o studiu.

Adoptujte některé z těchto dětí a podpořte jejich budoucnost!


Novinky z THF

Aktuální články uveřejňujeme na blog.protibet.cz. Čtěte například Výsledky zkoušek, Nové prostory pro studenty, Filtrační systém pitné vody

 

Galerie

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.