Projekt funguje od roku 2006 a dnes pečujeme o více než 300 dětí.

V projektu podporujeme tibetské děti bez rodičů v Indickém exilu a děti v Tibetu. Zaměřujeme se na zlepšení životních podmínek a vzdělání. Více obecných informací k projektu Adopce ProTibet najdete zde.

Děti v Tibetu

fotka č.1tibetské dětiDěti ze školy Gyalten, v Tibetské autonomní oblasti Kardze, jsou ve věku od 6 do 11 let a pochází z chudých  rodin z okolních vesnic. V oblasti nemají jinou možnost vzdělání a díky Vám budou moci studovat v rodném jazyce.
S dětmi v Tibetu není možný písemný kontakt. Děti neovládají anglický jazyk ani latinku. Dárcům poskytneme jejich potvrzení o studiu.

Děti v Indii

Děti bez rodičů, které utekly z Tibetu za vzděláním našly své útočiště v dětské SOS vesničce Tibetan Homes Foundation. Vesničku založil v roce 1962 Jeho Svatost dalajlama a dnes v ní žije přes 2 500 dětí. Mladí Tibeťané jsou věku od 7 do 19 let (12. tříd) a studují všechny moderní předměty včetně tibetštiny, hindštiny a angličtiny v souladu s jejich kulturou. Doba podpory je směřována do ukončení jejich studia. Ta se může lišit od nastoupení školní docházky, čili ukončení může nastat ve věku 18 let a nejdéle stanovujeme do věku 26 let.
S dětmi v Indii je možné komunikovat formou dopisů dvakrát ročně

Adoptujte některé z těchto dětí a podpořte jejich budoucnost!


O čem sní Tenzin ?

tibetske_detiPřed deseti lety uprchla mladičká Tenzin z Tibetu, kde kromě domova zanechala také své rodiče. Aby mohla studovat, podstoupila velmi riskantní cestu přes Himálaje. Svěřila se nám, že doma často přemýšlela o tom, že by se chtěla stát doktorkou tibetské medicíny. Ve škole se hodně snaží a je velmi vděčná, že má přátele z České republiky, kteří jí pomáhají. Když jsme ji naposledy navštívili, přiznala, že se jí sice někdy stýská  po rodičích, ale hned dodala: „Mám tu spoustu kamarádek a vím, že to všechno má smysl.“

Další články o průběhu studia dětí:

Novinky z THF

Tibetští studenti složili maturity na výbornou.

Galerie