Adopce tibetských seniorů

Tibeťané, kteří uprchli z Tibetu v 60. letech 20. století spolu s Jeho Svatostí dalajlamou, se pak i na severu Indie v Himálaji snažili pokračovat v tradičním nomádském způsobu života. Kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám se často museli stěhovat do níže položených exilových vesnic. Jejich pastevecký způsob života v odlehlých oblastech jim také nedovoloval vzdělávat se a jen těžko pak mohli  najít práci v přelidněné Indii. Tibetských exilových vesnic je v Ladaku 25 a žije v nich téměř 8 000 tibetských uprchlíků.

Adoptujte si svou tibetskou babičku nebo dědečka!


Dárci z ČR podporují tibetské seniory od roku 2008.

Finanční pomoc jsme začali fotografie číslo 1směřovat konkrétním lidem z exilové vesnice č. 6 a 12 a z nomádské vesnice Sumdho. Následně jsme do Adopce ProTibet zahrnuli seniory z domovů pro seniory, které jsou pod sekcí Tibetan Homes Foundation a spolupracujeme také s Tibetskou exilovou vládou v Dharamsale.

V současné době tímto způsobem podporujeme 113 starých lidí, a díky podpoře dárců se jejich životní úroveň zlepšila. Za přímé finanční dary si mohou koupit potřebné věci, aniž by museli volit mezi léky, otopem na zimu, matrací či dekou nebo jídlem.

V projektu jsou zahrnuti i věkově mladší Tibeťané, kteří se ocitli ve zvlášť obtížné situaci v důsledku zdravotních komplikací nebo životních událostí. Jejich podpora je dočasná stejně jako u seniorů, pokud se jejich situace zlepší, jsou dárci informováni a podpora je ukončena.

Se všemi podporovanými osobami jsou uskutečněny rozhovory, které monitorují jejich stav, abychom vyhodnotili nutnost zapojení do projektu. V souvislosti s monitoringem spolupracujeme také s Tibetskou exilovou vládou.

Přístup k pitné vodě

Při návštěvách exilových kempů se ukázalo, že jedním ze závažnějších problémů je přístup k pitné vodě, neboť vesnice leží v pouštní oblasti. Proto také budujeme vodní pumpy a zajišťujeme tak kvalitní zdroj pitné vody.

Kompenzační pomůcky pro seniory

Život tibetských seniorů lze zpříjemnit například nákupem kompenzačních pomůcek jako jsou kolečková křesla, hole, naslouchátka nebo další pomůcky, které jim usnadní život při snížené mobilitě. Pro podporu tohoto projekt můžete navštívit náš e-shop, kde lze koupit darovné certifikáty.

Galerie

Kontaktní osoba: Mgr. Gabriela Gazdíková – Koordinátorka projektu Adopce ProTibet
Email: gabriela@protibet.cz, Tel.: 733 325 106

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.