foto - Co děláme

Obecně prospěšná společnost MOST

Naším posláním je od roku 2004 podpora vzdělanosti a zlepšování životních podmínek tibetských dětí, tibetských seniorů, buddhistických mnichů a mnišek a nomádů. Zabýváme se rozvojovou pomocí v indickém Himálaji a Tibetu, podporujeme místní komunity a školy i řemeslné tradice. Pro českou veřejnost i školy pořádáme pravidelné kulturně vzdělávací akce jako každoroční Festival ProTibet, nabízíme přednášky, workshopy a výstavy.

Jsme členem Českého fóra pro rozvojovou spolupráci (FoRS) již od roku 2010. 

Co jste dokázali v roce 2016?

Graf rozvojové pomoci 2015

Výročka - mapa projektů

 

Naše projekty rozvojové pomoci

foto -kmotrovství na dálku

Adopce ProTibet

Pomáháme konkrétním lidem, kteří naši pomoc nejvíce potřebují. Dárci dlouhodobě podporují  tibetské děti, mnichy a mnišky, nomády nebo seniory bez rodin. Více..

 

Kopie - foto- škola protibet

Škola ProTibet

Vytváříme podmínky pro vzdělávání dětí z nejchudších rodin. Založili jsme nomádskou školu na planině Čhangthang v 4 500 m n. m., stavíme ženskou klášterní školu v údolí Spiti v Indii a podporujeme výuku ve dvou tibetských školách v Tibetských autonomních oblastech Kardze a Tsolho v Číně. Více..

 

fotka č. 2 šicí dílna

Férové dílny

V roce 2014 jsme ve městě Dharamsála, založili druhou šicí dílnu ProTibet Tailoring na bázi fair trade. První pak v roce 2011 v Ladaku v Himálaji. Zaškolili jsme dlouhodobě nezaměstnané místní tibetské ženy a muže a jejich výrobky nabízíme v našem E-shopu. V dílně se vyrábí tradiční oděvy a šijí textilní doplňky. Více..

 

koza-protibet

Koza ProTibet

V projektu Koza ProTibet pomáháme od roku 2011 nejchudším nomádským rodinám, které jsou ohroženy přesídlením do měst. Tyto rodiny žijí u hranic s Tibetem v oblasti Čhangthangu ve výškách nad 4 500 m n. m. Tím, že jim darujeme kozy, jim pomůžeme pokračovat v tradičním způsobu života. Více..

 

Kontakty

Občanské sdružení M.O.S.T. bylo založeno v roce 2004. Na konci roku 2013 se transformovalo na obecně prospěšnou společnost. Krajský soud v Ostravě rozhodl dne 30. 12. 2013 o zápisu MOST, o. p. s. do rejstříku obecně prospěšných společností vedeném u Krajského soudu v Ostravě v oddílu O, vložce číslo 1249. Do rejstříku byl MOST, o. p. s. zapsán dne 18. 1. 2014.