Exilové vesnice Ladakh – senioři

Tibetské exilové vesničky v Ladakhu v oblasti zvané Tibetan Settlement Sonamling jsou v projektu Adopce zapojeny od roku 2008. Díky dárcům jsou podpořeni ti nejchudší senioři a chudé rodiny hluboko v horách.

V indickém Himálaji v Ladakhu je roztroušeno celkem 25 tibetských exilových vesnic. Žijí zde jak Tibeťané, kteří uprchli po roce 1960 z Tibetu, tak i ti, kteří se již v indickém exilu narodili. Každá z tibetských územních oblastí v Indii je spravována vlastní administrativní jednotkou Central Representative Office – CRO, která spadá pod Home Department v rámci Tibetské exilové vlády (Central Tibetan Administration).

Ve spolupráci s CRO a spolu s našimi dlouholetými přáteli ověřujeme situaci každého podporovaného staříčka či rodiny. Chceme si být jistí, že podporujeme opravdu ty nejpotřebnější.

Ve spolupráci s Health Department se zabýváme také zdravotními potřebami seniorů a obyvatel této oblasti. Před patnácti lety jsme zafinancovali vznik několika vodních pump, které rozváděly vodu do místních kempů. V posledních letech se zaměřujeme na nákup kompenzačních pomůcek, kolečkových křesel, chodících holí a matrací.

Fotogalerie k projektu podpora seniorů v Ladakhu

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter