Domov pro tibetské seniory – Chauntra

Domov pro tibetské seniory v Chauntře poblíž Dharamsaly je jedním z domovů, se kterými spolupracujeme už dlouhá léta. Spadají pod oddělení pro sociální záležitosti Tibetské exilové vlády.

Domov v Chauntře je útulný a malý, žije tam přibližně 25 – 30 seniorů. Potýkají se s drobnými problémy, které se týkají konstrukčních záležitostí. Například příchodová cesta byla zcela nezpevněná. Nejdříve si mysleli, že to bude mít příjemný přírodní efekt, ale později se ukázalo, že je to pro stařečky nebezpečné, protože mohou uklouznout a zranit se.

Vedení plánuje nainstalovat venkovní světla, aby se obyvatelé mohli po večerech procházet na zahradě a mohli obcházet modlitební mlýnky, místo aby byli pouze uvnitř. A to obzvláště v zimě, kdy jsou dny krátké a pro staříčky je náročné být celou dobu uvnitř budovy.

V letošním roce jsme finančně podpořili výměnu oken, která byla velmi stará, rozbitá a pokřivená.

V minulosti jsme podpořili hospodaření s odpadovou vodou. Hned vedle domova se nachází farma, kde se pěstují léčivé byliny. Vedení domova pro seniory shánělo prostředky na vytvoření řádné sítě pro odpadní vody, které by zabránilo znehodnocení přilehlé půdy pro pěstování bylin.

V průběhu roku mají staříčci pestrý program. Vedení domova připravuje různé oslavy či kulturní akce pro zpestření každodenního života. Samozřejmostí jsou každodenní společné modlitby a oslavování významných buddhistických svátků. Neustále se modlí, aby se Jeho Svatost dalajlama mohl vrátit do Tibetu. Vedle této nejdůležitější osoby v jejich životě se modlí za své dárce a všechny cítící bytosti.

Fotogalerie Domova pro tibetské seniory Chauntra

Související aktuality

Poděkování z Domova pro seniory v Chauntře 3. 5. 2023

Poděkování z Domova pro seniory v Chauntře

Staříčci z domova pro seniory Chauntra nám poslali vzkaz plný vděčnosti, o který se s Vámi chceme podělit.

Novinky od staříčků z Chauntry 26. 1. 2023

Novinky od staříčků z Chauntry

Domov pro tibetské seniory podporujeme už spoustu let. V roce 2022 se nám kromě 90 000 Kč podpory z Adopce ProTibet podařilo zafinancovat také výměnu oken v hodnotě 40 000 Kč. Co dál je u staříčků nového?

Co se povedlo v roce 2022? 26. 1. 2023

Co se povedlo v roce 2022?

Přátelé, v roce 2022 se nám společně podařilo poskytnout 3 778 749 Kč na pomoc chudým Tibeťanům. Děkujeme Vám! Kde všude tato krásná částka dělala radost?

Jak pomáhaly peníze z projektu ProTibet bez covidu – Chauntra 18. 3. 2022

Jak pomáhaly peníze z projektu ProTibet bez covidu – Chauntra

Na jaře 2021, v době, kdy v Indii řádila nová mutace koronaviru, nás Domov důchodců v Chauntře žádal o pomoc. Chyběly jim ochranné pomůcky pro seniory i personál, oxymetry, kyslíkové přístroje, dezinfekce a další. 

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter