Čhangtang

Oblast Changtangu se táhne od jihovýchodního Ladakhu dalších 1600 km po východní Tibet. Většina území je chráněnou rezervací, druhou největší na světě. V roce 1989 žilo v této oblasti na půl milionů nomádů.

Nomádství

Velmi krátká léta  a nevypočitatelné proměny počasí a velmi studené zimy jsou charakteristické pro tuto oblast s nízkou mírou vegetace. Lidé v této oblasti jsou výsadně závislí na živočišné produkci, pasou svá stáda na rozsáhlých planinách a společně s nimi putují. “Changpa” znamená seveřan, “drokpa” znamená tibetsky nomád.

Podpora nomádů

Již od roku 2010 ve spolupráci s exilovovu vládou jsme začali podporovat komunity nomádů se zaměřením na chudé rodiny a nomádské děti.

V důsledku klimatických změn mají zimy mnohem drsnější průběh a velká ohromné množství koz, jaků a ovcí v zimě začalo umírat. začali jsme ve spolupráci s místními “group leadry” směřovat krmivo pro stáda do odlehlých oblastí ladackého Čangtangu.

Konzultujeme zdravotní potřeby, vzdělávací potřeby i existenční potřeby nejchudších rodin a ve spolupráci s velvyslanectvím distribuujeme nejnutnější podporu.

Fotogalerie

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter