Život člověka je jako kniha a každý exemplář je jedinečný, je originál. O jeho hodnotě rozhoduje autor. Můžeme napsat mnohasetstránkovou bichli, která bude obsahovat pár nepodstatných údajů. Můžeme zanechat útlou výpověď o bolesti, lásce, naplněném osudu a bohatosti žití. Každá z knih však končí spravedlivě stejně.

Na výstavě „Staré tváře Tibetu“ můžete spatřit portréty lidí, kteří se ještě narodili se v Tibetu. V mladém věku byli postaveni před volbu. Psát svou knihu života v důvěrně známé krajině strhujících velehor, ale pod diktátem nezvaných cenzorů. Nebo rozepsat další kapitoly v cizí neznámé zemi, těžce, ale podle svého přesvědčení.

Tito staří exulanti – a mnoho dalších – zvolili druhou cestu a dnes dožívají svůj příběh v Indii. Se svými dětmi nebo osamoceně v hliněných domcích či v několika málo domovech financovaných Tibetskou exilovou vládou. Možnosti vlády jsou omezené, její rozpočet tvoří ze 70 % dary z celého světa a kryje hlavně provoz škol, nemocnic, uprchlických táborů a domovů důchodců.

Pokud chcete obrazový materiál doplnit i poslechem nezapomeňte ve středu 6. 12. 2017 navštívit besedu s Petrem Ďáskem od 17 hodin.

Děkujeme knihovně za umístění výstavy a firmě Gradiva, a. s. Ostrava za realizaci výstavy.

Výstavu najdete a besedu navštívíte na adrese:

 

 

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.