Pro dárce a podporovatele, kteří mají zájem vycestovat v roce 2019 do Indie za podporovanými dětmi, seniory nebo mnichy a mniškami, nabízíme možnost výjezdu i pro tento rok.

Výjezd pro rok 2019 otevíráme ve stejné formě jako v roce 2018.

Termíny pro Ladakh: 20. 7. – 4. 8. 2019

Termín pro Spiti: 5. 9. – 19. 9. 2019

Výjezd může zájemce komunikovat přímo s Tibeťany, které známe již dlouhá léta a máme k nim důvěru. Pan Damdul a jeho tým (včetně Tenzina, který s námi zakládal projekty v Ladakhu a činnost MOSTu ProTibet zná velmi dobře) společně založili společnost Himalayoutravel, která se zabývá průvodcováním Tibeťanů i zájemců z Evropy po indickém Himálaji nebo poutních buddhistických místech. Vzhledem k tomu, že je zbytečné, aby dárce platil za čas strávený organizováním výjezdu naší stranou, může průvodce oslovit přímo.

Dárcům z České republiky pan Damdul naplánuje cestu, doporučí letenky a vyjedná veškerou organizační stránku. Pomůže najít ten nejvhodnější způsob, jak termínově i geograficky sladit poptávku s možnostmi průvodců.

Níže je uvedený kontakt na pana Damdula: himalayoutravels@gmail.com. Pro komunikaci s panem Damdulem je nutná znalost angličtiny. Můžete také telefonicky kontaktovat Gabrielu Gazdíkovou, tel.: 733 325 106, pokud bude potřeba.

Reference z roku 2018:

Ráda bych Vám poděkovala za zprostředkování návštěvy mníšků v Indii.

Dvoutýdenní cesta pod vedením pana Damdula pro mě byla splněním velkého snu, i pro ostatní 4 účastníky to byl velký zážitek.

Bylo o nás krásně postaráno, pan Damdul byl skvělým průvodcem, každé rozhodnutí s námi konzultoval a vždy se nás snažil předem připravit na to, co nás čeká. Maximálně se nám snažil vyjít vstříc a zároveň dbal na to, aby byly všechny zážitky autentické. Velmi si nás získal svým milým, lidským a stále profesionálním přístupem a po pár dnech jsme ho přestali vnímat jako průvodce, ale jako přátelského člena party.

Podařilo se mi setkat se, se všemi 3 adoptovanými mnichy. V klášteře Ki jsme byli velmi vřele přijati, pan Tenzin nás všude provedl, s jeho pomocí jsme si mohli s chlapečky popovídat a v průběhu celého dne jsme pozorovali život v klášteře. Byl to velmi krásný a silný zážitek.

Nejstarší z mnichů – Lobzang, který se z kláštera Komik přesunul studovat do Manali a nepotkali jsme ho proto v klášteru, souhlasil s náhradním plánem pana Damdula a i přes jeho časově náročné studium přijel do Rampuru, kde jsme se všichni setkali.

Naše skupina byla flexibilní díky dopravě automobilem s milým panem řidičem, v náročných úsecích vždy přišla v pravý čas zastávka na silný čaj nebo na některou z indických dobrot.

V Indii jsem rozhodně nebyla naposledy, absolvovanou cestu každému zájemci velmi doporučuji!

V příloze posílám pár fotek, ráda pošlu případně více. 

Ještě jednou Vám mockrát děkuji a přeji hodně štěstí ve Vaši práci, která má velký smysl!

MK

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.