118023
Yangzom Dolma
Ženská klášterní škola PIN

Yangzom Dolma, Variabilní symbol: 118023

Yangzom Dolma je již starší z mnišek z kláštera z údolí Pin. I přesto jsme se rozhodli ji zahrnout do adopce, protože se snaží studovat a pochází z velmi chudých poměrů. Pochází z velmi početné rodiny, která čítá 10 členů. Má 4 bratry a jednu sestru a 4 synovce a neteřinky. Když jí bylo šest let, její maminka zemřela. A tak se snažila v domácnosti pomáhat ze všech sil. nemohla studovat, starala se o pole a o sourozence. Když jí bylo 25 let, zemřel jí tatínek.

V klášteře se snaží studovat velmi pilně, ale angličtina jí zatím moc nejde, snad se brzy zlepší. Bude velmi ráda, pokud se stanete jejím přítelem, kterého bude mci jednou za čas pozdravit.

118023

Yangzom Dolma

Podpora této mnišky činí na rok 6500,-. Díky této podpoře se zlepší podmínky v klášteře a budou se moci zaplatit kvalitní učitelé.

Klášter pro dívky v údolí PIN

Klášter PIN se nachází poblíž údolí Spiti v oblasti Himáčal Pradéš, v severovýchodní Indii 20 km od Tibetských hranic. Geograficky a kulturně spadá tato oblast pod Tibet, politicky se jedná o oblast Indie. Klášter obývá 30 mladých mnišek, nejstarší má 45 let. Mnišky pochází zejména z oblasti údolí PIN. Jako jeden z mála klášterů v této oblasti není podporován žádnou zahraniční nebo lokální organizací a proto jsme se jej rozhodli v roce 2016 podpořit alespoň částkou 20 000 Kč, aby mnišky mohly nakoupit zásoby dřeva na zimu. V roce 2017 jsme se rozhodli mnišky připojit do adopce. Než byla započata stavba klášterní školy, mnišky žily v samostatných domečcích, kde se věnovaly studiu. Klášter začal vznikat přibližně před 15 lety a postupně se rozrůstá.

Klášter v údolí Pin

 

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.