112023
Thinley Dolma
Klášterní škola pro dívky, Spiti

Thinley Dolma, Variabilní symbol: 112023

Sedmnáctiletá dívenka Thinley přišla do kláštera pro dívky teprve na jaře 2016. Pochází z odlehlé a velmi vysoko položené vesnice Demul a její rodiče se živí farmařením na drobném políčku. Má dva mladší bratry, kteří jsou též v klášteře ve městě Kaza, hlavním městě údolí Spiti.

Před příchodem do kláštera Thinley pracovala s rodiči na poli, byla zanedbaná a zakřiknutá. Vyznačuje se málomluvností, a nízkou mírou interaktivity. Od doby co je v klášteře prokoukla a pomaličku si zvyká na místní přátelské prostředí. Pobyt mezi ostatními mniškami ji evidentně prospívá. Ve studiu není zatím příliš zdatná, ale baví ji Tibetština. Když nestuduje, ráda si čte a píše. Klášterní prostředí, přátelská vlídnost a péče ostatních mnišek má na Thinley velmi dobrý vliv. Učí se kontaktu s lidmi, a přestože používá ke komunikaci více gesta, snaží se studovat, učit se číst. Z jídel jí nejvíce chutná sladká kaše z mléka a drceného ječmene.

112023

Thinley Dolma

Ženská klášterní škola u města Kaza

Klášterní škola pro mnišky v kaze patří k linii Sakya, jejímž hlavním představitelem je Jeho Excelence Sakya Trizin. Na projektu výstavy této školy v údolí Spiti spolupracuje naše organizace s indickou nadací Sapan Foundation od roku 2006. Škola se nachází v překrásném avšak vcelku odlehlém údolí Spiti na severu Indie. Mnišky zde mohou studovat v blízkosti svých domovů a rodin.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.