Tenzin Tsekyi
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Dívka Tenzin Tsekyi, Variabilní symbol: 1218851

Tenzin Tsekyi je devítiletá dívka, která se narodila  13. ledna 2010. Žije v rodinném domku číslo 7 a navštěvuje 3.C třídu naší školy. Její rodina žije v Tibetu. Tatínek pracuje v armádních složkách a maminka se stará o domácnost.

Tsekyi je velmi milá, upřímná dívka a ráda si hraje se svými kamarády. Velmi ráda tancuje a zapojuje se do různých her např. skákání přes švihadlo. Ráda se účastní soutěží a školních volnočasových aktivit. Do naší školy byla přijata na začátku roku 2016. Už si pomalu zvykla na místní prostředí a má mnoho kamarádek.

Vaše sponzorská pomoc této dívce bude vysoce ceněna.

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.