Tenzin Sherap
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Chlapec Tenzin Cherap, Variabilní symbol 1219061

Sherap (Šerap) je prostředním dítětem svých rodičů. Má jednoho staršího a jednoho mladšího bratra. narodil se 21. srpna 2009. S ostatními dětmi příliš nemluví, pouze se svými přáteli. Rád se dívá na kreslené příběhy jako je Ben-10 a velmi rád hraje fotbal. Rád si čte kreslené knihy a rád vybarvuje obrázky.

Sherap pochází z údolí Spiti z velmi chudé rodiny. Do exilové vesničky byl přijat pod programem „Tibetské himálajské kulturní asociace“, díky kterému se chudým dětem dostává hollisctické vzdělání zdarma.

1219051

Tenzin Sherap

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sitrotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.