Tenzin Sherap
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Chlapec Tenzin Sherap, Variabilní symbol: 1219246

Tenzin Sherap je sedmiletý chlapec, který byl do THF přijat v únoru roku 2018. Má jednu mladší sestru, která žije s jejich rodiči. Tenzin Sherap ji má velmi rád, a proto mu často chybí. Je to upřímný a inteligentní chlapec. Ze začátku měl problém si na naší škole zvyknout, ale nyní je zde velmi šťastný. Jeho nejlepším kamarádem je Karma Sonam Rabgay, který je komunikativní a také velmi inteligentní. Tenzin rád hraje kriket, fotbal, nebo na schovávanou. Když se nudí, tak si velmi rád kreslí a jeho nejoblíbenějším předmětem je tibetština.

Jeho rodiče žijí ve městě Tuting v  indickém státě Arunachal Pradesh. Tenzinův otec je voják a matka je farmářka a zároveň se stará o celou domácnost. Plat jeho otce je jejich hlavním zdrojem obživy. Jelikož žijí ve velmi vzdálené oblasti Arunachal Pradesh, poslali své děti do naší školy, aby se jim dostalo lepšího vzdělání a péče.

Podpora 6500,- pokrývá poloviční náklady na vzdělání, ubytování, stravu a základní potřeby a je stanovena jako standardní minimální příspěvek, může být však navýšena.

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.