1217450
Tenzin Ngawang
THF, Rajpur

Tenzin Ngawang, variabilní symbol: 1217450

Třináctiletý tibetský chlapec Tenzin žije již pár let v Tibetan Homes Foundation a nyní dochází do 6. třídy. Jeho rodina pochází z Nepálu, odkud i přišel a říká, že občas se se svou rodinou i vídá. Rodiče se snaží uživit drobným obchodem a Tenzin je jejich jediné dítě. Přestože Tenzinova rodina je hodně daleko, má v THF mnoho kamarádů, se kterými si rád zahraje fotbal. Mezi jeho oblíbený tým patří Brazílie a oblíbený hráč je Neymar. Fotbalový trikot zřejmě jen tak nesundá a je duchem sportovně založený. Ve škole jej nejvíc baví tibetský jazyk a mezi oblíbená jídla patří nudle a tibetské momo – taštička plněná různými náplněmi.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí, a proto je neposílají za vzděláním do exilu. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Takovýchto dětí bylo v roce 2014 do vesničky přijato přes 250 a v roce 2015 se plánuje přijmout dalších 150 dětí. Díky tomu se jim dnes dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.