Tenzin Chamba
Klášter Ki, Spiti, Indie

Tenzin Chamba, variabilní symbol: 114067

Tenzin Champa [Tenzin Čamba] se narodil v roce 2007 ve vesničce Kurig. Jeho tatínek se živí jako farmář a maminka se stará o domácnost a Tenzinovi dva sourozence, staršího bratra a mladší sestru. Do kláštera se dostal v roce 2013 a v budoucnu by se chtěl stát učitelem. Klášter Ki byl založen v 16. století na kuželovitém kopci. Nachází se v krásném údolí Spiti blízko tibetských hranic a patří ke škole Gelugpa (škola žlutých čepic). Ve volném čase hraje Tenzin nejraději ze všeho kriket. Jeho oblíbeným jídlem je alu paranta (placka plněná bramborami).

Klášter Ki

V klášteře Ki pomáháme mnichům od roku 2008, kdy se nám podařilo nejprve zlepšit životní podmínky malých chlapců, dnes už se věnujeme zkvalitnění jejich studijních výsledků. V současné době se v klášteře nachází na 300 mnichů, z nichž máme 80 zapojených v podpoře na dálku. V současné době se pozornost vedení kláštera upíná na rozšíření ubytovacích kapacit, neboť noví mniši zatím nemají samostatné postýlky.

Podle pramenů byl klášter založen učencem v 11. století, a spadá do linie Gelugpa, jejíž představeným je Jeho Svatost dalajlama.

ki

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.