Tenpa Tarchin
Indie, THF - domov pro tibetské seniory

Tenpa Tarchin, Variabilní symbol: 12394222

Tenpa Tarchin je jedním z mnoha Tibeťanů, kteří uprchli z Tibetu v roce 1959. Když prchal z Tibetu, byl mnichem. Přechod přes Himálaje byl pro něj velmi náročný. Do Indie vstoupil přes jeden přechod a poblíž tohoto místa se zabydlel. Začal pracovat jako stavař cest. V roce 1963 začal pracovat pro armádní složky. Po dvaceti letech byl propuštěn, protože po zdravotní stránce na tom nebyl již tak dobře. Přestěhoval se tehdy s rodinou do Ladakhu, aby začali nový život.

Otevřel si maličkou restauraci, která obstarala živobytí pro celou rodinu. Tenpova žena mu pomáhala v kuchyni v restauraci , ale v roce 2004 nečekaně zemřela. Od té doby je pan Tenpa sám. V té době, žil syn pana Tenpy v Rajpuru, a tak zažádal o jeho převedení. Tenpa má slabý krevní tlak a respirační potíže.

12394222

Tenpa Tarchin

Tibetan Homes Foundation

THF se stará celkem o 220 starých Tibeťanů, jejichž péče byla v této instituci přítomná od jejího vzniku roku 1962. Stařečci pobývají ve dvou domovech (Masuri a Rajpur), které se nacházejí poblíž města Dehradun. Jejich přítomnost v těchto domovech pro staré lidi jim zajistí základní životní potřeby.

Domov je velmi prostý a staříci sdílejí pokojíky po dvou. Jejich pokoje zdobí často pouze oltář a jinak nemají ani příliš prostoru pro osobní věci. Většinu času se modlí nebo se věnují jiným druhům náboženských činností. Domov má však bohužel velmi omezené finanční prostředky. Vaše pomoc babičce zajistí léky, pravidelnou lékařskou péči, oblečení, pokrývku a dobré jídlo.

Dědečka je možné v rámci letních návštěv dárců do Indie navštívit.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.