Sonam Lhamo
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Dívka Sonam Lhamo, Variabilní symbol: 1219214

Sonam letos 8. dubna oslaví jedenácté narozeniny. Pochází z Ladakhu, z farmářské chudé rodiny. Exilové vesnice přijímají ke studiu děti z chudých rodin z himálajského regionu v rámci programu zachování himálajské kultury a tradice.

Do školy nastoupila v pozdějším věku oproti jiným dětem, byla přijata v březnu 2018. Sonam studuje speciální třídu A, ve studiu musí trošku zabrat, aby se vzhledem k věku vyrovnala ostatním dětem. Je to velmi přátelská dívenka s laskavou povahou, má příjemné sebevědomí. Bydlí v domečku SOS- 2. Má ráda pohybové aktivity zejména tanec. Po škole se také věnuje mnoha volnočasovým aktivitám s ostatními dětmi.

1219214

Podpora 6500,- pokrývá poloviční náklady na vzdělání, ubytování, stravu a základní potřeby a je stanovena jako standardní minimální příspěvek, může být však navýšena.

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

 

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.