Sonam Gyaltsen
Domov pro tibetské seniory - Chauntra

Dědeček Sonam Gyaltsen, Variabilní symbol 125013

Dědeček Sonam se narodil v Tibetu v roce 1943. Po té, co uprchl do Indie, se musel živit jako neodborná pracovní síla. V Indii se oženil, ale bohužel již ovdověl a žije sám. Nemůže se uživit a nemá nikoho, kdo by se o něj mohl postarat. Trpí vysokým krevním tlakem a také mentální poruchou blíže neurčenou. Potřebuje zázemí domova, by mohl důstojně existovat. Vaše podpora mu v tom pomůže.

Domov pro seniory Chauntra

Domov pro seniory v Chauntře se nachází zhruba 80 kilometrů od Dharamsaly. Tento domov pro seniory oficiálně spadá pod Centrální tibetskou administrativu, která se stará o více jak 800 seniorů v celkem 14 domovech pro seniory a snaží se jim zajistit základní životní potřeby.

Domov je velmi prostý a senioři sdílejí pokojíky po dvou. Jejich pokoje zdobí často pouze oltář, nemají ani příliš prostoru pro osobní věci. Většinu času se modlí, ale snaží se zapojit i do činností chodu domova. Domov má omezené finanční možnosti, nemůže pokrýt všechny potřebné věci pro seniory a proto hledáme pro dědečka Lobsanga dárce.

 Chauntra

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.