Sonam Gyalsang
Klášter Ki, Spiti, Indie

Sonam Gyalsang, v.s. 114063

Sonam Gyalsang [Sonam Gjaltsang] se narodil v roce 2005 ve vesnici Pangmo. Jeho otec je řidičem a maminka se stará o dobytek a políčka a také dva Sonamovi sourozence – mladšího a staršího bratra. Do kláštera Ki vstoupil v roce 2012.

Klášter byl založen v 16. století na kuželovitém kopci. Nachází se v krásném údolí Spiti blízko tibetských hranic a patří ke škole Gelugpa (škola žlutých čepic). Až vyroste, chtěl by se stát umdzem, tedy mnichem, který jako první předříkává a vede společné modlitby. Ve volném čase hraje Sonam rád kriket s kamarády. Jeho oblíbeným jídlem jsou smažené zeleninové nudle.

Klášter Ki

V klášteře Ki pomáháme mnichům od roku 2008, kdy se nám podařilo nejprve zlepšit životní podmínky malých chlapců, dnes už se věnujeme zkvalitnění jejich studijních výsledků. V současné době se v klášteře nachází na 300 mnichů, z nichž máme 80 zapojených v podpoře na dálku. V současné době se pozornost vedení kláštera upíná na rozšíření ubytovacích kapacit.

Podle pramenů byl klášter založen učencem v 11. století, a spadá do linie Gelugpa, jejíž představeným je Jeho Svatost dalajlama.

Klášter Ki se zdobí na festival

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.