118021
Sherap Dolma
Ženská klášterní škola PIN

Sherap Dolma, Variabilní symbol 118021

Sherap patří mezi starší mnišky z kláštera z údolí Pin. Pochází z velmi chudých poměrů a proto bychom rádi podpořili její studium. Má 26 let. její tatínek zemřel před deseti lety a maminka se jmenuje Urgjen, Sherap začala studovat v pozdějším věku a má co dohánět. V klášteře ze začátku chyběli kvalitní učitelé, protože si je klášter nemohl dovolit zaplatit. Rádi bychom tuto situaci změnili a tyto ženy a dívky podpořili v jejich tradičním vzdělání.

118021

Sherab Dolma

Podpora této dívenky činí na rok 6500,-. Díky této podpoře se zlepší podmínky v klášteře a budou se moci zaplatit kvalitní učitelé.

Klášter pro dívky v údolí PIN

Klášter PIN se nachází poblíž údolí Spiti v oblasti Himáčal Pradéš, v severovýchodní Indii 20 km od Tibetských hranic. Geograficky a kulturně spadá tato oblast pod Tibet, politicky se jedná o oblast Indie. Klášter obývá 30 mladých mnišek, nejstarší má 45 let. Mnišky pochází zejména z oblasti údolí PIN. Jako jeden z mála klášterů v této oblasti není podporován žádnou zahraniční nebo lokální organizací a proto jsme se jej rozhodli v roce 2016 podpořit alespoň částkou 20 000 Kč, aby mnišky mohly nakoupit zásoby dřeva na zimu. V roce 2017 jsme se rozhodli mnišky připojit do adopce. Než byla započata stavba klášterní školy, mnišky žily v samostatných domečcích, kde se věnovaly studiu. Klášter začal vznikat přibližně před 15 lety a postupně se rozrůstá.

Klášter v údolí Pin

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.