Rigzin Gyalpo
Klášter Ki, údolí Spiti

Buddhistický mníšek Rigzin Gyalpo, v.s. 114057

Rigzin Gyalpo se narodil v roce 2004. Rigzinovi rodiče pracují na poli a starají se o dobytek a své další tři děti (dva syny a dcerku). Žijí ve vesničce Hull. Rigzin začal v klášteře Ki u tibetských hranic studovat v roce 2012. Tento klášter byl založen v 16. století na kuželovitém kopci. Nachází se v krásném údolí Spiti a patří ke škole Gelugpa (škola žlutých čepic). Rigzin rád hraje volejbal a jeho oblíbeným jídlem jsou masové kuličky momo (taštičky s masem vařené v páře).

Klášter Ki

V klášteře Ki pomáháme mnichům od roku 2008, kdy se nám podařilo nejprve zlepšit životní podmínky malých chlapců, dnes už se věnujeme zkvalitnění jejich studijních výsledků. V současné době se v klášteře nachází na 300 mnichů, z nichž máme 80 zapojených v podpoře na dálku. V současné době se pozornost vedení kláštera upíná na rozšíření ubytovacích kapacit.

Podle pramenů byl klášter založen učencem v 11. století, a spadá do linie Gelugpa, jejíž představeným je Jeho Svatost dalajlama.

Klášter Ki se zdobí na festival

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.