Poonam
Ženská klášterní škola Kowang

Poonam, variabilní symbol: 112031

Mniška Poonam se narodila v roce 1981 ve vesnici Haripur poblíž města Manali. Do klášterní školy pro ženy v Kowangu přišla v červenci roku 2018.  Předtím navštěvovala základní školu v Manali, které je známým městem navštěvovaným turisty.

Poonam trpí psychickou poruchou. Život v klášteru je pro ni důležitý, mezi ostatními mniškami našla svou druhou rodinu a získává zde vzdělání a sebedůvěru. Mnišky se v této škole učí anglicky a některé z nich už splnily úspěšně zkoušky z buddhistické filosofie a mohou učit. O svůj klášter se samy starají a jsou velmi schopné, tato škola života jim dodává potřebné sebevědomí a mnoho dalších schopností a dovedností.

Poonam

Ženská klášterní škola v Kowangu

Klášterní škola pro mnišky v údolí Spiti patří k linii Sakya, jejímž hlavním představitelem je Jeho Excelence Sakya Trizin. Na projektu výstavy této školy v údolí Spiti spolupracuje naše organizace s indickou nadací Sapan Foundation od roku 2006. Škola se nachází v překrásném avšak vcelku odlehlém údolí Spiti na severu Indie. Mnišky zde mohou studovat v blízkosti svých domovů a rodin.

S klášterem je úzce provázán buddhistický koplex v Dehradunu, zvlašť pro mnichy a zvlášť pro mnišky. Mnišky zde tráví někdy i zimní měsíce, protože ve Spiti je zima velká. Některé mnišky zde studují, pokud mají zdravotní potíže.

Gabriela Gazdíková protibet

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.