Pemba
Tibetan Homes Foundation, Mussoorie, Indie

Chlapec Pemba, Variabilní symbol: 1218756

Pemba je čtrnáctiletý chlapec narozený 1. července 2004.

Do THF byl přijat 18. ledna 2016. Je sirotek. Pembovi rodiče zemřeli během zemětřesení v Nepálu. Od té doby, co navštěvuje naši školu, nikdy neměl zimní ani letní prázdniny. Nemá se ze školy za kým vracet, takže ve škole zůstává celý rok.

Právě studuje čtvrtou třídu. Velmi rád hraje fotbal a taky má rád hru na schovávanou. Je opravdu milý a kamarádský. Všeho si váží.

Ve škole mu to jde dobře, učí se, a udržuje skvělé vztahy se svými učiteli i spolužáky. Žije se 30 dalšími lidmi v hostelu Charlimount.

Jeho případ  a přijetí do THF bylo doporučeno prostřednictvím tibetského kláštera z jeho rodné oblasti. Vaše sponzorská pomoc tomuto chlapci bude vysoce ceněna.

121

Tibetan Homes Foundation

Tibetan Homes Foundation (THF) je registrovaná charitativní organizace, která se intenzivně věnuje péči o sirotky, polosirotky a tibetské uprchlíky v tíživé životní situaci. Více než pět desetiletí uběhlo od doby, kdy v roce 1962 bylo v Mussoorie (Masuri) založeno THF Jeho Svatostí dalajlamou. Jeho sestra převzala péči o tento nový domov pro uprchlé tibetské děti a již přes padesát let zde mají své útočiště než se vydají vlastní cestou životem. Mají zde kulturní zázemí a kvalitní výuku, která je dobře připraví na život.

Vzhledem k vážné situaci v Tibetu se dnes rodiče bojí riskovat životy svých dětí a proto je neposílají za vzděláním do exilu v takové míře, jako tomu bylo dříve. Do SOS vesničky Tibetan Homes Foundation (THF) jsou proto od roku 2008 přijímány také děti z velmi chudých tibetských rodin narozené už v exilu – v Indii či Nepálu. Dětem se dostává kvalitního vzdělání, je jim poskytována dobrá lékařská péče a zlepšují se jim vyhlídky do budoucnosti.

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.