Pema Rigzin
Klášter Ki - Spiti

Pema Rigzin v.s. 114051

Mnich Pema pochází z vesnice Pangmo v údolí Spiti. Pochází z farmářské rodiny a má jednoho bratra a tři sestry. Nejvíce jej ve škole baví studium angličtiny. Rád hraje s ostatními hochy kriket ale i další hry. Nejvíce si pochutná na tradičním tibetském jídle momo – což jsou zeleninové nebo masové taštičky dělané na páře. Pro mnichy je to sváteční jídlo a jsou schopni jich sníst opravdu velkou hromadu. Pema je trošku rošťák a umí dělat chlapecké vylomeniny, ale zato se dokáže dobře soustředit na studium, říká o Pemovi jeho učitel.

Ki gonpa

V klášteře Ki pomáháme mnichům od roku 2008, kdy se nám podařilo nejprve zlepšit životní podmínky malých chlapců, dnes už se věnujeme zkvalitnění jejich studijních výsledků. V současné době se v klášteře nachází na 300 mnichů, z nichž máme 60 zapojených v podpoře na dálku. V současné době se pozornost vedení kláštera upíná na rozšíření ubytovacích kapacit, neboť noví mniši zatím nemají samostatné postýlky.
Podle pramenů byl klášter založen učencem v 11. století, a spadá do linie Gelugpa, jejíž představeným je Jeho Svatost dalajlama.

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.