Pema Dolma
Indie, Radžpur - Domov pro seniory

Pema Dolma „B“. Variabilní symbol: 12394035

Paní Pema byla narozena v roce 1938 v Tibetu. Po vstupu Čínské lidové osvobozenecké armády  tisíce Tibeťanů začalo prchat do exilu, protože byli v Tibetu zabíjeni, mučeni a vězněni komunistickou stranou. Během té doby, rodiče paní Pemy uprchli do Indie. Musela vytpět mnoho příkoří pod čínskou okupací po dobu svého pobytu v Tibetu. V roce 1990 uprchla aby se se svými rodiči setkala v Indii, ovšem naneštěstí byli její rodiče již zesnulí, když do exilu dorazila.

Je němá od svého narození. V Indii žila se svými příbuznými ovšem musela toho hodně strpět, aby s nimi mohla vyjít. V roce 2002 podali její příbuzní žádost o přijetí do Domova pro staré lidi v Radžpuru. Její žádost byla přijatá a od té doby je paní Pema spokojená v tomto novém domově. S ostatními stařečky vychází dobře a je o ni dobře postaráno.

Tibetan Homes Foundation

THF se stará celkem o 220 starých Tibeťanů, jejichž péče byla v této instituci přítomná od jejího vzniku roku 1962. Stařečci pobývají ve dvou domovech (Masuri a Rajpur), které se nacházejí poblíž města Dehradun. Jejich přítomnost v těchto domovech pro staré lidi jim zajistí základní životní potřeby.

Domov je velmi prostý a staříci sdílejí pokojíky po dvou. Jejich pokoje zdobí často pouze oltář a jinak nemají ani příliš prostoru pro osobní věci. Většinu času se modlí nebo se věnují jiným druhům náboženských činností. Domov má však bohužel velmi omezené finanční prostředky. Vaše pomoc babičce zajistí léky, pravidelnou lékařskou péči, oblečení, pokrývku a dobré jídlo.

Babičku je možné v rámci letních návštěv dárců do Indie navštívit

 

Chci pravidelně podporovat

Na těchto stránkách používáme technologii "statistických cookies", abychom Vám mohli poskytnout, co nejlepší zážitek při jejich procházení.